1. Учасники
1.1. Брати участь в конкурсі може автор, який пише українською мовою в жанрі фантастичного оповідання.
1.2. Конкурс є тематичним.
1.3. Координатори конкурсу не оцінюють відповідність твору темі.
1.4. Координатор розпочинає роботу із дня прийому творів. До того листи не розглядаються.
2. Твори
2.1. Заявкою на участь у конкурсі є надіслане оповідання. Надсилаючи твір, автор погоджується з цими Правилами та зобов’язується їх дотримуватися.
2.1.1. Надісланий твір є остаточною заявкою на конкурс і не підлягає подальшому редагуванню після розміщення на сайті.
2.1.2. Також не дозволяється використання «фінальних», «редакторських» чи інших «версій» твору, вже прийнятого на конкурс, в тому числі, але не обмежуючись, розміщення нового тексту в коментарях, надсилання його як нової роботи, розміщення посилань на сторонні ресурси та ін.
2.2. На конкурс приймаються цілісні завершені твори українською мовою, які раніше не друкувались і не з’являлись в Інтернеті. Обсяг має становити від 8000 до 15000 знаків з пробілами.
2.2.1. Забороняється розбивати оповідання на фрагменти розміром конкурсного твору. Кожне оповідання має бути незалежним завершеним твором.
2.2.2. Тексти, які на час проведення конкурсу (від початку прийому робіт до завершення фінального голосування) вже друкувались або були викладені в мережі Інтернет, будуть зняті з конкурсу, а їх автори дискваліфіковані. Дискваліфікація може бути проведена на будь-якому етапі конкурсу.
2.3. З метою об’єктивності конкурс проводиться анонімно. До оголошення результатів конкурсу авторство оповідань відоме лише координатору. Роботи автора, який розкрив (спеціально або випадково, в тексті роботи або під час її он-лайн обговорення) таємницю свого авторства, дискваліфікуються. Розкриттям авторства також вважається наявність в роботі реальних e-mail-ів та веб-адрес, за якими можна встановити особу автора.
2.4. В листі має бути вказано назву оповідання, ім’я автора, можливість взяти участь у майстер-класі.
2.4.1. Якщо автор вважає за доцільне встановити вікове обмеження для читача, то він має вказати в листі-заявці мінімальний вік читача (приклад: 12+, 16+, 18+, 21+). Будь-яка відповідальність за відповідність тексту законам України чи міжнародному законодавству лежить на авторові.
2.5. Оповідання необхідно надсилати у форматі *.docх, *.doc або *.rtf на електронну скриньку [email protected]
2.6. В творах, які надсилаються на конкурс, рекомендується використовувати мінімум форматування тексту.
2.7. Один автор може надіслати не більше трьох робіт. Співавторство вважається окремою роботою.
2.8. Конкурс проводиться в два тури. В першому турі роботи розбиваються на рівні групи. До фіналу потрапляють по 5 оповідань з кожної групи.
2.8.1. Якщо на конкурс надійшло
до 60 робіт – мінімальний розмір групи становить 15 робіт;
до 100 робіт – мінімальний розмір групи становить 20 робіт;
понад 100 робіт – мінімальний розмір групи становить 30 робіт.
2.9. Оповідання, які надіслані на конкурс, вивішуються на сайті http://short.starfort.in.ua по мірі надходження творів (по три роботи за один раз). Розбивка на групи відбувається після завершення терміну прийому творів.
2.10. Координатори залишають за собою право знімати або не вивішувати тексти, які суперечать законодавству України, закликають до насильства, зміни державного устрою, розпалюють міжнаціональну ворожнечу тощо.
3. Голосування
3.1. Кожен автор має прочитати всі роботи контрольної групи і виставити оцінки всім оповіданням (окрім власних, співавторських та робіт співавтора, якщо такі траплятимуться).
Контрольна група: група оповідань, що є наступною після групи, в якій розміщена авторське оповідання (якщо автор надіслав одну роботу) або група, що є наступною після групи, в якій розміщена авторське оповідання з найбільшим обсягом (якщо автор надіслав більше однієї роботи).
Наприклад, якщо оповідання потрапило до групи 1 – контрольною є група 2.
3.2. Кожне оповідання контрольної групи має отримати оцінку від 1 (найгірша) до 10 (найкраща) балів. Але при цьому лише одне оповідання має отримати 1 бал і лише одне – отримати 10 балів. Інші роботи контрольної групи можуть отримати будь-яку цілу оцінку.
3.3. Забороняється голосувати за своє (свої) оповідання чи за оповідання співавтора.
3.4. Оповідання авторів, які не проголосували, знімаються з конкурсу.
3.5. Якщо робота написана у співавторстві, кожен з авторів надсилає окремий топ.
3.6. Голоси надсилаються координатору конкурсу на електронну скриньку [email protected] В листі обов’язково вказується назва твору та ім’я автора, під яким він бере участь у конкурсі.
3.7. Після підбиття підсумків першого туру, автори, які пройшли до фіналу, читають роботи решти фіналістів і надсилають координатору конкурсу свої оцінки за тією ж схемою, що і у першому турі.
3.7.1. До фіналу з кожної групи виходить п’ять оповідань.
3.8. Як в першому турі, так і у фіналі переможець визначається додаванням отриманих балів.
3.9. В разі рівної кількості балів перевага віддається оповіданням, які отримали більшу кількість оцінок 10, за рівності і цього показника – більшу оцінок 9.
3.10. Після закінчення терміну голосування бюлетені та авторство кожного учасника оприлюднюється і координатор підбиває загальні підсумки конкурсу.
4. Коментування
4.1. Викладена робота обговорюється у коментарях до неї.
4.2. У коментарях не можна використовувати ненормативну лексику. Забороняється вживання ненормативної лексики із заміною кількох букв точками або іншими символами. Повідомлення, які містять ненормативну лексику, будуть видалятися.
4.3. Заборонено використання у коментарях рекламної інформації, назв організацій, поштових адрес, веб-адрес, окрім випадків необхідності вказування джерел цитування. Після одного попередження такі повідомлення будуть видалятися.
4.4. Не допускаються образи учасників конкурсу. Образи – одне з найгрубіших порушень правил конкурсного етикету. Повідомлення, які містять образи, будуть негайно видалятися. Також неприпустимий перехід на особистості.
4.5. Не допускається безпідставні звинувачення учасників конкурсу, організацій або інших осіб. Якщо ви не викладаєте доведені факти, не забувайте додавати «як мені здається» чи «на мою думку».
4.6. При неодноразовому порушенні правил коментування, профіль коментатора може бути видалений без попередження, а автор може отримати заборону на участь в наступних заходах літературного об’єднання «Зоряна Фортеця».
4.7. У випадку порушення правил коментування, зареєстрований учасник чи автор роботи під яким залишено коментар може звернутись до адміністрації конкурсу з вимогою видалити такий коментар. Запит має бути надісланий з електронної скриньки вказаної при реєстрації учасника чи скриньки з якої оповідання надсилалося на конкурс.
5. Порядок апеляцій
5.1. Дії координатора по дискваліфікації автора, блокуванню коментатора, видаленню тексту твору, видаленню або редагуванню коментаря (внесення модеріаторіалу) не можуть бути оскаржені.
5.2. Прийом текстів (голосів) завершується о 22:00 останнього дня прийому текстів (голосів).
5.3. Прийняття тексту (бюлетеню голосування) завжди підтверджується листом координатора конкурсу. За відсутності такого підтвердження протягом 36 годин, зв’яжіться з координатором за допомогою електронної пошти.
5.4. У випадку надходження роботи з технічним порушенням правил проведення конкурсу, автора повідомляють про це електронною поштою і пропонують змінити текст згідно правил.
5.5. У випадку надходження голосів з порушенням правил, автора повідомлять про це електронною поштою і пропонують змінити бюлетень згідно правил.
5.6. В останній день прийому конкурсних робіт після 22:00 відкривається група «Поза конкурсом» з текстами, які надійшли з технічними порушеннями правил.
5.7. В останній день прийому голосів після 22:00 публікується перелік дискваліфікованих оповідань, автори яких не голосували або проголосували з порушенням правил.
5.8. До 23.59 автор може подати апеляцію електронною поштою, надавши докази своєчасного голосування або відправки оповідання. Нові тексти (бюлетені) з 22:00 до 23:59 останнього дня прийому конкурсних робіт (бюлетенів голосування) не приймаються.
5.9. Неправильно оформленні роботи (бюлетені) не виправлені до 22:00 останнього дня прийому робіт (бюлетенів) не є підставою для апеляції.
5.10. В разі задоволення апеляції, оповідання додається до однієї з груп, а бюлетень зараховується в груповий чи фінальний підсумковий бюлетень.
6. Авторські права
6.1. Усі права на роботи належать авторам. Відправлення роботи на конкурс не означає передачу авторських прав на нього організаторам конкурсу або іншим особам.
6.2. Організатори не несуть відповідальності у випадках, пов’язаних із порушенням авторських прав правовласника іншими особами, які можуть виникнути у зв’язку з участю роботи в конкурсі літературного об’єднання «Зоряна Фортеця».
6.3. В разі знаходження плагіату або інших порушень авторських прав відповідний текст знімається з конкурсу.
6.4. За бажанням автора після закінчення конкурсу його робота може бути знята з сайту. Для цього необхідно надіслати листа координатору конкурсу з відповідним проханням. Після цього текст мініатюри замінюється на такий: «Текст оповідання знято на прохання автора».
7. Творча майстерня
7.1. Після завершення конкурсу проходитиме літературний майстер-клас, заснований на конкурсних матеріалах.
7.2. Керівникові майстер-класу (Майстру) надається три конкурсних робот: одна робота переможця та дві за вибором координаторів конкурсу (незалежно від кількості набраних балів чи участі у другому турі, але третє місце, за інших рівних, матиме переваги).
7.3. Для участі в майстер-класі необхідна особиста (чи онлайн) присутність автора. В разі, якщо автор не хоче брати участь у майстер-класі, або заздалегідь знає, що не зможе, він повинен написати про це у голосувальному бюлетені першого туру (або має зазначити при надсиланні оповідання). Відсутність цієї інформації може бути підставою для дискваліфікації автора.
7.4. Переможець майстер-класу визначається Майстром особисто або не визначається взагалі.
8. Доповнення
8.1. Організатори конкурсу залишають за собою право вносити доповнення та уточнення до цих правил, з метою уточнення окремих положень або регламентації випадків, що не враховані цими правилами.
Версія правил конкурсу міні-оповідань адаптована для конкурсу «(Без)виграшні сценарії».