“і тепер андроїдам за нової умови потрібно буде вичисляти, як один раз ризикувати таким чином, щоб вижити і ще дев’ять разів зовсім не ризикувати”
На мою думку, ризик і розрахунок – дві різні речі. Вони не сумісні. Якщо ти все порахував і знаєш заздалегідь, як уникнути небезпеці, це вже не ризик. І навпаки. Коли людина відчайдушно кидається в таку прірву, що при розумі ніколи не полізе – вона не замислюється, а робить, а тоді вже думає. Це наш клієнт, персонаж пригодницької літератури. 🙂
Останнє речення мов про мене писано :-). А взагалі, хорошої ж ви, авторе, думки про нас, скромних робітників пера і жовчі… тьху, тобто чорнила.
Твір не зачепив, форма притлумила зміст із самого початку – гаджети-прибамбаси, якісь нудні будні сірого клерка… Виклад монотонний. Хоч ГГ змальований незле, читати про невдах нецікаво (мені), тому перипетії твору пройшли мимо каси.
PS. Насправді нічого особистого – тільки бізнес :-).
Удачі на конкурсі!
Звичайно, залишився. Але зараз піде тонна пояснень… А, здається, зрозумів! Поспішив із оповіданням. Треба було використати ще пять килознаків, а не робити саме оповідання маленькою кнопкою, і більш точніше розписати будову андроїдів, що окрім подібних людських мізків в них також зберігалися роботичні вичислювальні потужності (щоб слідкувати за виконанням трьох законів, як завжди чомусь автору при написанні це було цілковито зрозумілим, тепер розумію, що цьому авторові тільки одному й могло це бути зрозумілим, телепатією ніхто ж не володіє, певно, із шановних читачів), і тепер андроїдам за нової умови потрібно буде вичисляти, як один раз ризикувати таким чином, щоб вижити і ще дев’ять разів зовсім не ризикувати. Хоча тут може кульгати логіка, що цей один ризик опосередковано через дев’ять неризиків все ж таки враховує третій закон. Дивно, що в андроїдів мізки ще не вибухнули.
Але на пояснення не зважайте. Правилами заборонено будь-які правки твору (і в коментарях теж).
І дякую всім за коментарі. Реально допомагаєте автору розібратися у своєму творі.
Дякую за приємні слова!
Але без пружинок у фантастиці не обійтися ніяк! Навпаки, умовність світу потребує правдоподібних подробиць, живих персонажів і певної мотивації. Миколі Гоголю приписують одне гарне речення. Звісно, він цього не казав ))) Звучить так: “Фантастика – це не той випадок, коли на яблуні ростуть груші. Фантастика – це коли на яблуні ростуть золоті яблука”. От до чого варто прагнути.
Щось плутано вийшло – і задумка, і втілення. Посеред твору оповідь із точки зору землян чомусь різко обривається, скаче на інший фокал. Мотивація інопланетян незрозуміла у своїй нелогічності :-).
Удачі на конкурсі!
Ну, як казочка про вселенський хепі-енд годиться, і написано незле. Ось тільки життя – це конфлікт, або по-мудрованому – діалектика. Тому-то щось не віриться в подібну ідилію навіть теоретично. Та ще й із такими персонажами :-).
Удачі на конкурсі!
Написано гарно, проте місцями йде звичайне переповідання подій, що знижує інтерес і розсіює увагу (хоч розумію, що то через ліміт знаків). Кінцівка здивувала. Начебто штучні алмази вперше синтезували ще в 50-х роках минулого століття у Швеції, а в 60-х – і в нас, причому випускати їх почали в промислових масштабах. Тоді як канал CNBC засновано лише в 1989 році (я гуглив :-)). Це що, паралельна реальність така?
Удачі на конкурсі!
Птице Сірін, згоден : – ) Тільки, думаю, треба надати андроїдам хоча би можливість на дурість або подвиг. Хоча може це й дурість. Зрештою – “Ненавмисна помилка не карається.” і “Право бути неправим – основне в космосі.” ; – )
“Удачі на конкурсі!”
Навзаєм!
На відміну від Зіркохода, мені сподобався фінал. Може, він не такий яскравий, як би бажалося. Але доречний і навіть трохи сумний. Загальне враження – автор починав писати текст великого обсягу, але щось його зупинило на цьому напрямку, чи захотів використати сюжет саме на цьому конкурсі. А тут банально не вистачило знаків. Проте потрібна лише невелика доробка вбік збільшення об’єму, і все буде добре.
Удачі на конкурсі!
PS. Схоже, я знайшла оповідання Зіркохода )))
“Зрештою вони навчаться правильно ризикувати”
Не-а. Ризик завжди – або дурість, або подвиг. Обом навчитися не можна, це в характері.
Удачі на конкурсі!
Читати дуже цікаво. Проте, ближче до фіналу текст стає якимось аморфним, втрачає внутрішню логіку, і фінал… фінал просто відсутній, на жаль.
І багато слів, які я зовсім не знаю. ))) Але це не заважає.
Успіху на конкурсі!
Добрий день, Зіркоходе!
“Ризик ризикові не рівня, є мужність, а є дурість, і все залежить не від ситуації, а від якості лою, залитого в посудину під кришкою” – саме це і є головною ідеєю твору. Прикро, що не зумів її донести до вас.
Тільки автор через ГГ не вірить, що в середньому люди можуть ризикувати правильно.
Сам ГГ розуміє свою маніакальну навіженість-дурість, що показана в першій тисячі знаків. І надіється, що андроїди, що змушені будуть іноді ризикувати, будуть якраз ризикувати лише мужньо. Звичайно, гарно було би показати обмеженість андроїдів до мужнього ризику через третій закон, але то трохи для більшого твору.
“Удачі на конкурсі!”
Навзаєм!
Від Птиця Сірін на Кнопка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 11:14 pm
Від Зіркохід на Живий відгук
Перейти до коментаря2018/07/04 at 11:05 pm
Від автор на Кнопка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 11:01 pm
Від Птиця Сірін на Зірковий Мішлен
Перейти до коментаря2018/07/04 at 10:48 pm
Від Зіркохід на Дарунок
Перейти до коментаря2018/07/04 at 10:47 pm
Від Зіркохід на Апокаліпсис, який не стався
Перейти до коментаря2018/07/04 at 10:35 pm
Від Птиця Сірін на Кнопка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 10:18 pm
Від Зіркохід на Вірність традиціям
Перейти до коментаря2018/07/04 at 10:08 pm
Від автор на Кнопка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:58 pm
Від Зіркохід на Рибний день
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:51 pm
Від Автор на Побажання
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:45 pm
Від Птиця Сірін на Побажання
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:27 pm
Від Птиця Сірін на Пом'якшуючі обставини
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:21 pm
Від Птиця Сірін на Кнопка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:14 pm
Від Птиця Сірін на Варіації на тему
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:10 pm
Від Птиця Сірін на Бограч
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:07 pm
Від Птиця Сірін на Шалена розвідка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 9:04 pm
Від Птиця Сірін на Сталагміти пам'яті фенікса
Перейти до коментаря2018/07/04 at 8:57 pm
Від Птиця Сірін на Дім-на-хмарі
Перейти до коментаря2018/07/04 at 8:45 pm
Від автор на Кнопка
Перейти до коментаря2018/07/04 at 8:45 pm