Щось згадалося – “I love aggressive protoplasm!”. В цілому не не пагано, але чого енергоїда взагалі людиська цікавлять і їх почуття. От про це б я почитав.
Якось все дуже сумбурно. Тут і часові петлі, і різні версії реальності, ще й любовний трикутник на додачу, але жодного пояснення чому так сталося. Сталося, бо сталося. Ну хоч би якийсь експеримент проводили, чи спалах на сонці стався, чи ще хоч щось. Вцілому, написано непогано, потенціал є і в автора, і в оповідання.
Проблема цієї мініатюри в тому, що вона написана, як роман. Передісторія, ліричні відступи, наукові пояснення. Це лишає на основу, найцікавіше, що є в оповіданні, якихось кілька абзаців.
Штучний Інтелект, який рятує людину попри все – це хороший зачин. Пекло навколо – це хороше посилення конфлікту. Знищення континенту (хоча цікавіше було б звісно знищення людства) – це гарне потенційне «вирішення» проблеми. Показує, що обережніше треба з такими завданнями для надістот (привіт канцелярські скріпки).
Але це все губиться за описом «химерних законів квантових взаємодій».
Людина, яка намагається себе вбити і корабель, який намагається її врятувати – це ідеальний сюжет для поступового нарощування ставок, гри, в якій на кожному рівні завдання стають складнішими, але і засобів стає більше (для порятунку корабель зливається з людиною, стає вразливішим). В кінці ще можна проблему вагонетки вкрутити (хай ШІ вибирає між смертю одного і смертю всіх) і якесь несподіване вирішення з боку корабля в стилі зміна ролей і обмін свідомостями, чи щось в тому роді.
Але це вже мої фантазії звісно, не факт що кращі за ідеї автора. Кажу ж, зачин гарний, провокує до нових ідей. Попрацюйте над реалізацією і все буде.
Дуже непогано. Ідея не нова, м’яко кажучи, але оформили оригінально. Хотілося б у більшому об’ємі прочитати, щоб у вашої фантазії було більше можливостей розкритися)
Теж колись хотів написати роман про ворожий світ, де точно такі кристали ростуть з-під землі)
Можна ще розвідника в скафандр одягти, тоді б ще більший контраст від зустрічі був.
Добре, що директор не придумав поставити додаткового робота з електричною нагайкою, бо з нього, судячи з опису, сталося б.
Написано непогано, трошки б попрацювати над діалогами і взагалі було б гарно.
Максимально “приземлена” буденна історія. Дає привід замислитись про те скільки простих роботяг кожен день відправляються в путь і скільки з них не досягають пункту призначення.
P.S. Асоціація вільних пілотів рекомендує пілотам-одинакам під час подорожей ніколи не знімати стандартний пілотський скафандр з системою життєзабезпечення “Марк 4”. Скафандр “Марк 4” можна придбати…
<>
Трохи подушню. Теорію струн ще не всі закинули на полицю?
Якби змістити часові рамки оповідання на кілька століть назад, то всі притензії до фантастичної складової усуваються. Дійсно дивно що в 2333 році люди нічого не змогли вдіяти з небезпечним метеоритом.
Долучусь до пепередніх коментаторів. Для повноти картини не вистачає дивних штук схожих на яйця в які команда по черзі б голову пхала.
Загальна ідея втім цікава. Нагадало “Світ смерті” Гарісона. Це все цілком можна розвинути добротне протистояння людина-природа в якому люди б не робили зовсім вже дурних помилок, проте природа долала, якимось чином, найпродуманіші заходи протидії.
Опис корабля-дерева дуже красивий! Сама пригода цікава, жвава така, хоп-хоп – все відбулось, всіх спасли, все добре, хепі енд.
По ходу було мабуть запитання тільки до одного моменту у фантдопі. Є ситуація, де використовують одну технологію – занурення в спогади людини. Це круто, але це не прям сильно щоб таке прям ломаюче всі закони фізики. Також нас попереджають, що можуть бути блоки чи якісь ще приколи, то потрібна кнопка. Нічого з цього не відбулось. Тобто в мене зʼявилось очикування що щось буде на так, та треба буде якось викручуватись. І щось йде не так, але зовсім неочикувано, в цьому світі є подорожі у часі, та це там майже повсякденна справа. Оце мене трішки збило + я спеціально під кінець зупинив себе від того щоб задавати запитання в стили “А чому якщо вони знали, не сказати просто код?” чи “А чому якщо вони знали не допустити просто виліту корябля у космос?”
Але! Також хочу відмітити, що я насправді майже не здивувся коли відбувся прижок у часі, я думаю через такий яскравий та сочний опис корабля я вже переключився в режим де я не читаю, а ніби бачу образи, майже як сновидіння. Та це був поворот дійсно, дуже схожий на те що відбувається у ві сні. Все просто повертається дуже в неочикувану сторону, а тобі норм.
Оповідання трохи нагадує опис картини Ієроніма Босха. Фактично все оповідання це мить заморожена в часі. Однак, на відміну від картин художника, тут немає нескінченної кількості деталей аби до них придивлятись і розмірковувати про суть речей. Нажаль.
Уф, оце прям добре. Я поки ще прочитав небагато, але це точно один з фаворитів у групі. Конфлікт класний, персонажі живі, ставки високі, рішення складні.
Звісно є пряма паралель з “Історією твого життя”, бо та сама гіпотеза хоча б, але воно не більше цього, скоріш просто згадав той твір.
Також в мене асоціації з россійсою мовою та культурною окупацією, теж так, подумав над життям трішкі.
Все добре, причиталось легко, картина намалювалась, ідея чітко проговорена та проілюстрована. Дуже порадовали невеличкі детальки типу опису відчуттів при сильному голоді, чорне небо Марса тощо, це додало реалістичности. Звісно можна було ще докрутити, але й зараз все ок.
Сподіваюсь містер Кінг оцінив такий космічний горор, ги-ги.
Твіст в кінці гарний: дотепно, неочікувано. Але те що йому передує, трошки розчаровує. У світі, де пограбувань не бачили вже “кілька тисяч років”, очікуєш якихось неймовірно просунутих систем безпеки (особливо в казино), а тут рандомні челіки залітають у залу зі зброєю — і за 5 хвилин вже у сейфі. Потім ГГ бере у них сумку грошей (під чесне слово) і спокійно собі виходить на двір — ніякої охорони чи сигналізації. Такі умовності доволі сильно б’ють по атмосфері.
Від starfort на Вихід (18+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 7:50 am
Від М.С. Мазл на Оазис гордині
Перейти до коментаря2025/02/25 at 7:46 am
Від Murrrchyk на Зниклі безвісти (12+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 7:44 am
Від Ал на Ти не бог (12+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 7:38 am
Від Звірунька-бурмотунка на Формамеросіс (12+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 7:33 am
Від М.С. Мазл на Лінгвістична відносність
Перейти до коментаря2025/02/25 at 7:17 am
Від Murrrchyk на Ефективна стратегія
Перейти до коментаря2025/02/25 at 6:59 am
Від Jogo Deus на Друг
Перейти до коментаря2025/02/25 at 3:36 am
Від Jogo Deus на Дзвінок у 3333-й
Перейти до коментаря2025/02/25 at 3:16 am
Від Jogo Deus на Говорить капітан Уоррен Сміт...(12+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 2:47 am
Від Андрій А. на Конкретизація
Перейти до коментаря2025/02/25 at 2:36 am
Від Jogo Deus на Вихід (18+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 2:12 am
Від Андрій А. на Лінгвістична відносність
Перейти до коментаря2025/02/25 at 1:23 am
Від Андрій А. на Марсіаніда (+12)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 12:50 am
Від Том Самжене на Капітал (16+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 12:50 am
Від Grumpy granny на Лінгвістична відносність
Перейти до коментаря2025/02/25 at 12:29 am
Від Том Самжене на Кіберочка
Перейти до коментаря2025/02/25 at 12:02 am
Від Котику-воркотику , тепленький животику на Вихід (18+)
Перейти до коментаря2025/02/25 at 12:01 am
Від Tete на Зниклі безвісти (12+)
Перейти до коментаря2025/02/24 at 11:45 pm
Від Назар Ялик на Електронна вдача
Перейти до коментаря2025/02/24 at 11:43 pm