Тюрма на Фобосі – це не я придумав. Таке вже було а Філіпа Діка та Айзека Азімова. Так, бо звідти неможливо втекти. Бо довелося показувати лише “верхівку айсберга”, бо ледве зміг впитсатися в ліміт. а конфлікт пояснив слідчий Лагос – олігапрхія Марса не хотіла втрачати важелі впливи, бо це вони вирішують кому жити , а кому вмирати, а Максим винайшов лікі і хотів щоб цими ліками скористалися всі.
Непоганий початок, досить динамічний розвиток з абсолютно очевидним твістом “в лоб” і ніякий фінал. ГГ не використав отримані знання ні для чого, окрім таксидермії? І навіть не задумався про ширшу сферу застосування? Звідки дівчина знає такі деталі протезів? Я розумію, “доступність інформації” і всі діла, але це досить специфічні дані. І їх отак “з голови” не візьмеш. Принаймні не на такому рівні.
Я з самого початку заплутався, скільки їх там: ніби троє, а потім ще Орест зʼявляється. А далі… щось нічого не клеїться в мене. Вони були на Місяці, але опинилися в іншій зоряній системі… як? Навіщо? МАТІР діє самостійно чи ні? Як там інша цивілізація зʼявилася? Дивне відчуття: ніби обсяг пристойний і місцями затягнуто, але водночас ніби не дописано. А перечитувать ще раз, щоб як слід розібратися, на мережевому конкурсі, перепрошую, розкіш.
Почалося з інфодампа, закінчилося якимось цирком. Коментатр вище правий: все це так не працює, якщо тільки це не дитячий мультик. Також помилки, одруківки… Коротше, треба краще продумувати не лише сетінг, а й сюжет, і персонажів, а потім ще й перевіряти текст на помилки в одному з численних доступних інструментів.
Пане Владиславе, дякую за ваш коментар.
Поясню, що хотів сказати цим фіналом.
*Далі йде спойлер, тож якщо хтось вирішив подивитися коментарі до прочитання тексту, то дарма ви це робите*
Герой не пройшовся по колу, навпаки, фінал описує його розвиток. На це вказує текст “Наша планета отримала сигнал. Мій мозок адаптувався під нього. Тепер настав час адаптуватися мені”.
Завдяки футболісту і створеному шолому герой розуміє, що сигнал – це щось дуже незвичне, незрозуміле і те, до чого якимось чином треба пристосуватися. Він же казав протягом тексту, що у власній команді він не найрозумніший, а значить з Фііною, Мойриком і Вуглецем його інтелект виріс.
Словом, після використання шолома герой приходить до висновку, що божевілля – це не щось погане, як йому спочатку здавалось.
Тому справа тут не стільки у самотності, як у тому, що він дійсно отримав нові інструменти для подальшого покращення світу. Може, це й не ліки від раку, але саме вони тут використані, як влучна метафора.
Іншими словами, це оповідання – буквально сценарій, який на початку сприймається як безвиграшний, але наприкінці опиняється виграшним.
І якщо вам не здається, що фінал виграшний, то не хвилюйтеся: це значить, що на відміну від головного героя ви – не божевільний.
І знов непогано. Складніша, більш наукова версія “Дитя людське”. Водночас розвʼязання проблеми здалося занадто простим: от загалом наукова складова продумана класно, а тут ніби зрізали кут і максимально умовно все вирішили. Також покоробили деяки русизми типу “вияснили”, і також варто числівники писати словами, а не цифрами, коли їх так мало, і тим паче краще не починати текст з числівника цифрами.
А дуже й дуже непогано. Персонажі, звичайно, абстрактні, навіть без імен, але то таке – обсяг і так невеликий, очевидно, що нам не потрібні їхні передісторії. Фантприп класний, тільки одного не можу збагнути: чому тварюка одразу не відступила, коли пробила дірку в житловому модулі? Там же було світло всередині? І ще мене трохи засмучує, що вона має пірʼя. Здається занадто земною рисою для настільки фантастичного оточення. Загалом сподобалося: коротко і просто.
Читач був стомлений, але не зламаний. Минулі кілька рокі він витратив на коментарі проти свого найлютішого ворога, Автора. Щоразу, набираючи літери, Читач вірив, що цей коментар буде останнім, вирішальним. Він думав, що Автор здасться і відступить, не писатиме більш ніколи. І щоразу помилявся. Здавалося, Автор ніколи не спить, не відлучається від комп’ютера. Він чатує, щоб написати відповідь саме тоді, коли солодка перемога ввижається здобутою.
І ось Читач стояв перед будинком Автора. Він стиснув у долоні биту, готовий вирішити раз і назавжди авторське питання. Бац! Шибка розлетілася на друзки. Читач вдерся в будинок, роззирнувся на всі боки. Де він? Де він?! З сусідньої кімнати чувся звук, тихе гудіння.
Читач вломився туди, перечепився об поріг. А коли підняв погляд, ледь не зомлів. Автора не було. Лише масивна комп’ютерна ферма. Всі ці роки наполегливий невтомний суперник був байдужий до Читача. Не людський мозок, ні! Алгоритм запущеної на комп’ютері програми писав відповіді сотням Читачів, без ненависті чи радості відписував просто, бо це його призначення.
Спершись на руки, Читач піднявся, але щось тримало його. Кінцівки заплуталися в кабелях, дротах і шлейфах. Здалося, машина підморгнула йому червоним вогником на корпусі. Ніііі! – протягнув Читач повним розпачу голосом. Всі ці безсонні ночі машина, конгломерат плат і мікросхем, тримала його в лещатах онлайну. А тепер він був і фізично скований.
І найгірше, найгірше те, що знищення машини не принесе Читачеві полегшення. Машина не може страждати, не може щиро визнати поразку, як міг би Автор. Але перемогти – так, перемогти їй вдалося. І коли до кімнати зайде її власник – якщо це станеться – він теж… буде… переможцем.
Думаю, деякі негативні коментарі можна пояснити тим, що цьому оповіданню трохи бракує науковості, але я не певен, що воно б стало від цього КРАЩИМ – скоріше, воно стало від цього ІНШИМ. І тоді більше почало б підходити під тему конкурсу.
А так – написано добре, задум прикольний. Сподобалось.
Непогано… було б, якби тут була чітка розвʼязка. Я все чекав твіста, що герой виявиться тієї аномалією, яка всіх розігнала, або її породженням, і це його всі боялися. А так це просто одна з тих записок, які ти підбираєш у грі типу Dead Space або Alien, причому аж надто багатослівна для свого змісту. Це замальовка, і хоча вона написана достатньо якісно, її недостатньо.
І ще: Я ніколи з таким не стикався, ні на теорії, ні на практиці – як можна стикнутися з чимось НА теоріЇ?
А це речення: Холодний метал обпікав обличчя, немов лід – така оксюморонна образність, що аж комічно.
Все тут прекрасно, крім, власне, сюжету: ми просто чекаємо завершення процесу, який навіть не запускали, отримуємо шолом і… і чому головний герой його знімає? Бо просто боїться самотності? Тоді йому не дуже й допомогло. І розвʼязки фактично нема. Я не кажу, що герой мусив врятувати людство, але він, по суті, пройшовся по колу.
В підсумку крута ідея, написано вправно – я особливо зацінив, як позначено зникнення синестезії – але сюжет підкачав. Втім, усе одно ледь не найкраще оповідання групи, чого вже тут. Просто якщо в автора такі здібності, чекаєш чогось більшого, ніж замальовки.
Відблиски полум’я висвітлювали похмуру Залу Вічних Дискусій, де я, прикутий до Столпа Авторської Гордості, зітхав під градом читацьких настанов. Тіні гуділи, а повітря тремтіло від шепоту: “Треба було так… А чому не отак?” Моя душа тьмяніла з кожним новим “корисним” коментарем.
— Наступний! — гримнув Верховний Читач, його очі блищали від насолоди, а пальці тримали перо, загострене роками виправлень чужих текстів. — За Кодексом Вічного Вчительства, ти, авторе, відданий у руки тих, хто знає краще!
— Та годі вже! — вирвалося з мене, коли черговий “учитель” із натовпу почав розповідати, як би він це написав. — Ви ж читачі, а не мої наставники! Я не просив лекцій! Пишіть “нудно” чи “не зайшло” — і гайда собі далі. Невже це так складно?
— Він чинить опір! — загуділи жерці Ордену Порад, їхні мантії шелестіли від обурення. — Так заведено споконвіку: автор пише, а ми вчимо його як писати!
Я зціпив зуби, відчуваючи, як мої ідеї тьмяніють під вагою чужих “а от я б…”. Та раптом у кутку зали блиснула руна — древній символ Мовчання й Прийняття. Кажуть, колись автори вміли ігнорувати непрохані уроки.
— Годі! — гаркнув я сам собі, уявивши, як малюю ту руну на власному чолі. Кайдани “добрих порад” тріснули, і я видихнув, відчуваючи, як повертається мій голос. — У мене є ідея… Історія про світ, де читачі просто читають, а не правлять чужі долі!
— Та ні Наш Верховний коментатор Ал буде далі використовувати штучний інтелект, щоб писати коментарі! — заверещали жерці.
І тому я пішов геть із тієї зали, сміючись. У світ, де мої слова — це я, а не чийсь урок.
є архетип особи, що керує життям, і яка знищує своє творіння, бо воно пішло не тим шляхом. Якщо в біблейній історії про потоп слово бог замінити на іншопланетянин чи квадробер, вона не перестане бути біблейною)
Андроїди муляють, бо створювати саме антропоморфних роботів нема сенсу: це інструменти, і форм-фактор людського тіла дуже нераціональний. Хіба що в секс-роботів це має сенс. Тим більш існує ефект “зловісної долини”. Але то не суттєво, андроїди це сталий елемент сайфаю, як і подорожі швидше світла. Треба ж мені виправдати нік “бурмотунка”)
Трохи не зрозуміла, нащо робити тюрму на супутнику — аби було цікаво? Чи для того щоб важче було втекти? Сама ідея та оформлення непогане, але вирішення конфлікту відбувається за межами історії: як він передав інформацію, як він пам’ятає про таймер, але не пам’ятає більше нічого? Як йому дозволили робити маніпуляції з донькою? І т.д. Тобто ви показали нам історію, конфлвкт, а потім вирішили його за скобками історії не прописаними і невідомими для читача методами. Краще так не робити)
Від шматочку вишні на кінчику язика Вишні ледь не блювонула)
Не люблю любовні історії, тим більше в науковій фантастиці, але у вас вийшло добре. Тема трохи завелика та заскладна для мініатюри, але ви впорались
Удачі на конкурсі!)
Це не боги й не надістоти, це іншопланетяни, Гг вони використали, щоб він почав все з початку. Напевно вони не такі вже й всесильні, Тай хто краще за людей здатен загадити свою планету?
Андроїди, напевно, залишилися з часу, коли ще на Землі були люди. Трохи складний текст.
Дякую за прочитання і за коментар! Вам також успіху!
Баг зі сліпою плямою, якщо самі придумали — моє шанування) Бійки непогані, особливо вирване око, самий сік) але розрубати мечем людину навпіл… це ж неможливо, навіть голову мечем знести не вийде. Тим більш якщо він користується сліпою плямою, то може тільки колючий удар завдати точково.
Тема, звісно, не нова, згадався роман Лема “Катар”, але у вас вийшло непогано)
Удачі на конкурсі!
Від Автор на Формула життя
Перейти до коментаря2025/02/28 at 2:24 pm
Від Ванк на Стрибок у вічність
Перейти до коментаря2025/02/28 at 2:21 pm
Від Владислав Лєнцев на Якщо в лісі падає дерево…
Перейти до коментаря2025/02/28 at 2:14 pm
Від Владислав Лєнцев на Штучне мислення
Перейти до коментаря2025/02/28 at 2:04 pm
Від Автор на Рожева колючість самотності
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:56 pm
Від Владислав Лєнцев на Туман
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:55 pm
Від Владислав Лєнцев на Титанічна темрява
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:45 pm
Від Людоїдоїд на Пластичність думки
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:42 pm
Від О на Проблеми комунікації
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:34 pm
Від Владислав Лєнцев на Самотній космос
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:34 pm
Від Автор на Гібрид
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:34 pm
Від Владислав Лєнцев на Рожева колючість самотності
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:26 pm
Від О на Причина апокаліпсису
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:24 pm
Від starfort на Початок голосування у конкурсі «(Без)виграшні сценарії»
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:17 pm
Від Сівер на Пластичність думки
Перейти до коментаря2025/02/28 at 1:10 pm
Від Звірунька-бурмотунка на Повтор
Перейти до коментаря2025/02/28 at 11:47 am
Від Звірунька-бурмотунка на Формула життя
Перейти до коментаря2025/02/28 at 11:34 am
Від Звірунька-бурмотунка на Смак (не)марної надії
Перейти до коментаря2025/02/28 at 11:24 am
Від Автор на Повтор
Перейти до коментаря2025/02/28 at 11:03 am
Від Звірунька-бурмотунка на Святість без вибору (16+)
Перейти до коментаря2025/02/28 at 11:02 am