4 коментарі до “Зірка Землі

 1. Фантом

  Вітаю, авторе!

  Гм… я зрозумів, що нічого не зрозумів. Перші, Другі, Треті – щось ходять, досліджують. Щось десь кудись летить. Добре, що Міші-Майклу хоч пам’ятник поставили. За що, правда – зовсім незрозуміло, але то таке.

  Успіхів та наснаги!

 2. Форель

  Під час читання у мене з’явилося багато запитань. Найголовніше з них – чому першу місію з вивчення (дослідження? збору інформації?) “Зірки Землі” відправили лише 25 років потому, як “Зірка” з’явилася? А що ж люди робили решту часу? Якщо вони вивчали її дистанційно та прокладали маршрут для першої місії (пам’ятаємо, що перша місія мала план пересування і зазначено, що “до цього чорноту досліджували лише з відстані”), то це невиправдано довго. До того ж, “Зірка” не видається військовим об’єктом – чверть століття вона не виявляла агресії – і на мою думку, доцільніше було б відправити для її вивчення вчених, а не військових. Чи принаймні включити в місію хоч одного-єдиного представника світу науки.
  Том нагадав своїм іменем про пісню Девіда Боуі та його Майора Тома, вийшла гарна ненавмисна алюзія у тексті 🙂
  Проте мені не дуже зрозуміло, чому астонавтом міг стати лише Майкл, а не Міша. Походження активно втрачає значення вже зараз, коли більше цінуються навички та вміння людини, а не те, звідки вона та як її звуть.
  Крім того навіть “Майкл” не так астронавт, як солдат, десантник(?).

  Загибель Майкла подана красиво – стати падаючою зіркою для хлопчика, який нею надихнеться… Ну це драматично в тій площині, де це однаково сумно, але по-світлому.
  Успіхів на конкурсі!

 3. Автор

  Форель, 25 років не висаджувались, тому що світ не був готовий – технологічно і морально (жертвувати людьми). Дослідити Зірку Землі можна лише жертвуючи – тільки так можна просуватися вперед(принаймні, за ці 25 літ нічого більше не придумали).
  Щодо Майка – це щось з іронії на сьогоднішні упередження – які ще таки є. Багато людей не вірять, що в Україні можна чогось досягти.
  Є розширенна версія, але довелось скоротити до 6000 знаків, тому можливо не все розкладено по поличкам. Та, як на мене, що не чітко зрозуміле в тому можна побачити іронію, мораль, метафору (що кому)))

 4. Кіт

  “Та, як на мене, що не чітко зрозуміле в тому можна побачити іронію, мораль, метафору”, ні, авторе, повірте, усе що може бути незрозуміло, зрозуміють неправильно, або зовсім не зрозуміють. Мені здалось, що Ви хотіли показати, як на місце одного гвинтика (солдата) встає інший і навіть мені передався від того якийсь філософський сум (але це я пару разів твір перечитав і те не певен щодо своїх висновків). У вас є цікава штука – ЗОРЖ, але в оповіданні вона не обіграна (до речі, бажано уточнити, чому вона не побачила ГГ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *