Коментарі

  • Від Rem Raven на Штучне мислення

    Ідея надзвичайно актуальна і резонує і я в будь-якому разі хочу висловити підтримку автору і заохотити пропрацьовувати тему далі, позаяк сама ідея описаного в експозиції світу має сенс. Однак, на мою думку, сюжет потребує доопрацювання, тож побуду на хвильку занудним поганим копом. Найбільшою проблемою є те, що системи і в сучасному світі не працюють: потужні застосунки мають розподілені обчислення, аби їх було неможливо знешкодити саме так, як описано в оповіданні; те ж саме стосується самого інету: навіть зараз більшість трафіку проходить не через них, а через надійніші надземні, підземні та підводні (тут, як показує русня, сумнівно) комунікації з вторинними й третинними дублювальними системами. Якщо це з якоїсь причини цього немає у світі оповідання, то має бути явне і логічне пояснення. Інакше “справжність” світу відразу ламається.

    Перейти до коментаря
    2025/02/23 at 3:05 am
  • Від Rem Raven на Місто, з якого не повертаються

    Оповідання написано красиво, плинно і інтригує, хоча по стилю воно доволі близьке до нарису. Втім, не дуже ясно суть – вона, безперечно, є, але через брак хоч трошки більшого пояснення, може мати занадто широке тлумачення. Наприкінці оповіді Кай іде з “міста, з якого не повертаються”. То він таки повертається? Чи це йому мариться? Звісно, це може бути відкрите питання, втім мене цікавить, чи це задумка автора, чи ненавмисна недосказаність?

    Перейти до коментаря
    2025/02/23 at 1:46 am
  • Від Марія В. на Пластичність думки

    Чудово! Мені дуже сподобалось.

    Перейти до коментаря
    2025/02/22 at 10:13 pm
  • Від Пивовуха на Шахівниця

    Вау, чудове оповідання! Навіяло спогади про старі добрі збірки фантастичних оповідань

    Перейти до коментаря
    2025/02/22 at 6:52 pm
  • Від автор на Кращий зі світів

    Єноте, перепрошую, я не зрозумів.
    Валеріє, Щодо першої половини коментаря – ну так. Але сценарії безвихідні еге ж?
    Щодо нерозкритої інтриги – так і задумувалось. Проте дуже тонкі натяки в тексті є. В згаданих іменах та сюжетах. Проте це так, омаж класикам, не більше.

    Перейти до коментаря
    2025/02/22 at 4:50 pm
  • Від Валерія Малахова на Все не так погано

    Ідея і справді… жахлива, але добре подана.

    Перейти до коментаря
    2025/02/22 at 9:46 am
  • Від Rem Raven на Рожева колючість самотності

    Не знаю, мені сподобалася і простота форми і ідея, яка дійсно змістовна. Удачі)

    Перейти до коментаря
    2025/02/22 at 1:04 am
  • Від Автор на Місток крізь небо

    Так, усе вірно

    Перейти до коментаря
    2025/02/21 at 8:31 pm
  • Від Rem Raven на Додому (16+)

    Добротне оповідання, до якого мені важко дати якесь суттєве, не суб’єктивне зауваження. Успіхів!

    Перейти до коментаря
    2025/02/21 at 2:25 pm
  • Від Rem Raven на Месія останніх людей

    – Пунктуація… – зітхнув, я з полегшенням дочитавши.

    Перейти до коментаря
    2025/02/21 at 2:23 pm
  • Від Rem Raven на Місток крізь небо

    Лейтмотив оповідання має сенс, проте, чи правильно я розумію, що детективна складова взагалі не впливає на сюжет і використовується виключно як засіб оповіді? Поправте, якщо не правий.

    Перейти до коментаря
    2025/02/21 at 2:20 pm
  • Від Rem Raven на Лабіринт Вінчестер

    Оповідання непогане і можна прослідкувати ідею, проте попри пряме запозичення концепту загадкових лабіринтів у корі планети, що змінюють властивості часу, оповідання перевантажене деталями світу, які не є очевидно зрозумілими з одного боку, і не відіграють жодної ролі в сюжеті з іншої. Це тонка грань між “наповненістю світу” та “захаращеністю”. Воно посилює відчуття, що сюжет оповідання взятий з більшої та ширшої історії автора (можу помилятись).

    Перейти до коментаря
    2025/02/21 at 2:14 pm
  • Від Ірина на Електронна вдача

    Лас Вегас майбутнього. Начого не міняється. Люди прагнуть одного – легких грошей.

    Перейти до коментаря
    2025/02/20 at 9:53 pm
  • Від Валерія Малахова на Кращий зі світів

    Цікаве оповідання про те, як могло б бути, якби якийсь розумака зі знудженим обличчям не забрав у людей право обирати (так, і в диктаторів теж). Є про що подумати, дякую. І так, головна інтрига про те, хто цей хлоп, лишилась нерозкритою, але йой, най буде 🙂 Бажаю успіху на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2025/02/19 at 12:53 pm
  • Від Звірунька-бурмотунка на Рожева колючість самотності

    У більшості оповідань, прочитаних тут на конкурсі, в основі лежить цікава ідея з геть поганою реалізацією. У вас ситуація дзеркальна: дуже крута реалізація, на рівні топової світової фантастики. Але фантастичне припущення, на якому побудовно сюжет… купка дітей завзято винаходить клітку фарадея та друкує на 3д принтері шолом Магнето? Емм… ну, ок)
    Удачі на конкурсі)

    Перейти до коментаря
    2025/02/18 at 2:22 pm
  • Від Валерія Малахова на Компаньйон

    Дуже цікаве оповідання-“перевертень”, хоча фінал для мене трішки “змазав” враження. Але оці натяки – я мала б здогадатися, що це не баг, а фіча: оці всі “все вирішено, в тебе тиждень, давай швидше працюй”… Хоча чому ШІ не бачив тої Ніни – теж питання. Ще маю виділити гарні діалоги. Взагалі, побудувати оповідання, яке складається з діалогів більш ніж наполовину, збіса важко, а авторові вдалося! В будь-якому разі дякую за оповідання і бажаю удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2025/02/18 at 7:41 am
  • Від Валерія Малахова на Електронна вдача

    Ідея оповідання непогана, напругу ви, авторе, вмієте тримати дуже добре. Але вичитка оповіданню не завадить. “Прикріпивши маленьку циліндричну бляшанку до грудей, його тіло вкрилось голографічним одягом круп’є” – це трішки протирічить тому, як правильно будувати речення 🙂 Так само як і “ПромайнулО в нього в голові рекламА”. В цілому ж – дуже гарна спроба, будь ласка, продовжуйте писати, і все у вас вийде!

    Перейти до коментаря
    2025/02/17 at 7:59 am
  • Від Валерія Малахова на Допомога прийде

    Історія виглядає, як скорочена частина чогось більшого. Чому ця рослина Гайїти (і чому в множині – це не одна рослина?), хто ця світлова “команда зачистки”, що взагалі відбувається? Але саме ці питання несподівано надають оповіданню більшої глибини. Видно, що всесвіт поза межами цього корабля існує, що в ньому щось відбувається. Атмосферу автор теж вміє створювати, особливо на початку оповідання (фінал мені здався дещо змазаним). В цілому я задоволена тим, що прочитала це оповідання, дякую за нього автору і бажаю успіху на конкурсі.

    Перейти до коментаря
    2025/02/16 at 7:25 am
  • Від Владислав Лєнцев на Мій тобі подарунок

    Замальовка ні про що – аби щось написати. Явно розтягували текст, щоб вписатися в конкурсні ліміти. Такі тексти – просто спам, але без них жодного конкурсу немає)

    Перейти до коментаря
    2025/02/16 at 1:22 am
  • Від Котику-вуркотику, тепленький животику на Допомога прийде

    Багато повторів, які можна легко прибрати.
    Удачі на конкурсі.

    Перейти до коментаря
    2025/02/15 at 8:53 pm