От оте ” Відверто кажучи, на цьому моменті, як автор, я хотів завершити оповідку” – взагалі вбило.
От уявляю наступне – читаю я, приміром, Толкіна. І тут, після відпливу у Валінор, Толкін пише, на цьому хотів закінчити. Але слухайте, тут така фігня. Коротше, Саурон усіх обіграв і Перстень не поплавився – то вам усім ілюзія, навіяна Сауроном. А насправді, після того, як ельфи вшилися, Саурон з Шелоб (ага, вона теж не померла) жили довго і щасливо і народилися в них діточки – Вільгефорц з Рогеєвена, Румата Есторський та принцеса Ірулан 🙂
Як на мене, на початку забагато відведено поясненню технології. Для оповідання важливо що? Вміння стрибати крізь час і простір. Технічний бік не дуже важливий, тим більше що це мініатюра. Краще б ці знаки використати на детальніше розкриття самого контакту, загострення конфлікту.
От кляті бандерівці, навіть Лєру не оприходували. Ну хіба ж можна так людям шаблони ламати? )))
Назагал, все принесено в жертву гумору. Пласкому і шаблонному. Лєра – повна ТП, науковці – теж не далеко від Лєри втекли. Прибульці й ті якісь тупі. Нє, я не те, щоб супротивник гумористичної фантастики. Але я поціновувач гумору більш тонкого та інтелігентного.
Герой-меркантиліст обрав гроші замість сім’ї. Це через це читач має йому співчувати? Не згоден. Конфлікт однозначно варто загострювати. От скажіть читачеві, навіщо йому тих п’ять лямів? Корабель міжзоряний купити, віллу в Туманності Андромеди? Вилікувати доньку від якоїсь дуже важкої хвороби? А якщо останнє, то зробити так, що поки він ці лями отримав – стрибок гіперінфляції і цих п’яти лямів вистачило лише на п’ять пляшок пива, які він в кінці п’є? Якихось іще соціальних ідей підкинути. Тоді у вас вийде цікава трагедія. Наразі, нажаль, мені цікаво не було.
“Його улюблене синє плаття всіяли численні плями – нагорода домогосподарок.” Дивна домогосподарка – усе в улюбленій сукні чоловіка по хаті працює 🙂
Купа зайвих уточнень і громіздких побудов. Наведу кілька прикладів:
“Повільно підвів праву руку й поклацав щось на сенсорній панелі, яка була вбудована в тканину. Якусь мить там миготіли різні букви, з’являлися і зникали графіки, та шкали. Зрештою з’явився один напис, що повідомив про наявність кисню на планеті.”
А не простіше написати щось на кшталт “Підвів правицю і увімкнув сканер, вбудований в скафандр. За мить той повідомив про наявність кисню.” Ну або якось так, простіше трохи.
“галявиною гудучи своїм двигуном” – ну звичайно ж своїм, чиїм іще він гудіти міг? 🙂
“Комаха агресивно виставивши вперед роги поперла на крихітного чоловічка.” – Точно вперед роги виставила? Не в бік? Не назад?
“масивний плазмовий різак, призначений для розрізання твердих порід.” – сумніваюся, що плазмові різаки розробляють для нарізання м’яких сортів сиру 🙂
Ну і так далі.
Майор Ігор? А не майор Нестеренко він мав би відгукатися?
Загалом, сподобалося. Атмосферно, історію світу, його соціальний устрій “видно”. Не дуже зрозумів, хто ж врятував Еку і дав їй нове тіло. Що за третя сила?
До згаданих The Expanse, Gattaca, Стерлінга додам ще Гайнлайна з “Пасинками Всесвіту” та расу кваріанців з всесвіту Mass Effect.
Ідея твору дійсно вторинна. Форма подачі, на мій смак, не дає можливості поспівчувати ГГ. Розумію, що цю історію, навряд можна було подати у мініатюрі інакше, окрім як спогадом. От у більш розлогому вигляді було б цікаво почитати.
Дякую за відгук! Якщо говорити виключно про ситуацію в оповіданні, то мені здається, завжди знайдеться той, кому буде цікаво зазирнути за завісу з надією, що все змінилося.
І Вам успіхів!
Зіркоходе, Сашо, Rosava, Шпротино, Птице Сірін, Лісовику, дуже дякую за відгуки, за те, що поділились враженнями і сприйняттям цієї історії!
Успіхів навзаєм!
Гарно збитий та рівний … гм.. Стімпанк?
Погоджуся про зауваження що якось не задалося в оповіданні з особистими конфліктами та випробуваннями. Вони начи є, а в чому і де не сильно зрозуміло.
Джуе сподобалось що оповідання актуальне та доречне. Але, як ви могли помітити, сучасні чи актуальні оповідання тут не люблять.
Удачі в творчості.
От тут взагалі нічого не зрозумів. По-перше – це про що і до чого? По-друге – а як увесь цей фантастичний антураж рухає сюжет? Як замінити плазмові револьвери на звичайні, а лазерні ґрати на металеві – в історії щось зміниться? По-третє – забагато уточнень. Шериф якщо струшував пісок, то саме зі своїх чобіт, якщо прикладав зірочку до сканера, то саме свою зірочку і сканер був саме на своєму столі, і бейдж потім був саме свій, в жодному разі не когось із читачів 🙂
Я от приєднаюся до попередніх дописувачів: а де фантастика, власне? Статуя бога? Чи що таких скульптур в Україні не знаходили? А взагалі на планеті знаходили? Він же має цікавитися усіма визначними знахідками. Якщо на планеті не знаходили, ок, погоджуся сприйняти це як фантприпущення. Тоді воно починає грати на сюжет. Бо інакше просто оповідання про спроби зламати себе.
Є зачин, є цікава ідея, а от фіналу, як такого, немає. Ну приїхав ГГ до батька, ну побачив наслідки і що? Вигадана ідея явно не вміщається в мініатюру. А от чим усе закінчиться таки цікаво.
От мені здається, можна було обіграти інакше – приміром допоки Селена розповідала про “вистачить”, ГГ просто слухав би голос, а не сенс сказаного. А потім, вже по дорозі додому, почав усвідомлювати, що отой перший крок – це крок саме до їх можливих стосунків. До еволюції двигунів, до того, що можна махнути на вечір з Іо на Європу. Щось паралельно про велич людства, якісь мрії про інші зоряні системи. Уявляв себе героєм цих ситуацій – він-бо робив таке на початку. Тоді було б цікавіше. НМСД, звісно 🙂
Від Фантом на Вийти заміж за марсіянина
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:37 am
Від Птиця Сірін на Останнє правило
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:37 am
Від Фантом на Олімпійський резерв
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:36 am
Від Фантом на 51
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:36 am
Від Фантом на Ті, хто за гроші
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:35 am
Від Фантом на Гени Нарциса
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:35 am
Від Фантом на В ім’я пам’яті
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:34 am
Від Фантом на Вітер
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:33 am
Від Oliver на Тріумф
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:30 am
Від Ана на Останнє правило
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:14 am
Від Автор на Таємниця завіси
Перейти до коментаря2019/08/17 at 11:05 am
Від Автор на Таємниця завіси
Перейти до коментаря2019/08/17 at 10:49 am
Від Спостерігач на Останнє правило
Перейти до коментаря2019/08/17 at 10:04 am
Від Спостерігач на Чортове завдання
Перейти до коментаря2019/08/17 at 9:37 am
Від Автор на Місячні незабудки
Перейти до коментаря2019/08/17 at 7:08 am
Від Фантом на Гімн їхнього похорону
Перейти до коментаря2019/08/17 at 2:19 am
Від Фантом на Повага до старших
Перейти до коментаря2019/08/17 at 2:19 am
Від Фантом на Тріумф
Перейти до коментаря2019/08/17 at 2:18 am
Від Фантом на Нудна поїздка
Перейти до коментаря2019/08/17 at 2:17 am
Від Фантом на Інсайт
Перейти до коментаря2019/08/17 at 2:17 am