Коментарі

  • Від Автор на Віртуальна частинка

    Відповідь Владиславу Лєнцеву:
    Перш за все дякую, що прочитали та написали коментар.
    Щодо астероїдів:
    Владе, ви, мабуть, погано обізнані з космічними об’єктами та феноменами. Астероїди в космосі дійсно можуть знаходитися дуже близько одне від одного. Далеко йти не треба. Простий приклад – кільця Сатурна. Більш детально про так звані хвилі густини ви можете прочитати в цій науковій статті (https://ui.adsabs.harvard.edu/abs/1999DPS….31.4406S/abstract). Тому ваше зауваження не зовсім компетентне.

    Щодо “Нахально примітивно”
    Нахально? Дуже незрозуміло, чому саме цей епітет? Якщо така думка побудована на щільності астероїдів, то вона безпідставна (див. попередній абзац цієї відповіді). Прошу за можливості більш детально роз’яснити.
    Примітивно? Ну… Я прочитала багато англомовної літератури щодо коспології, в тому числі ознайомилася з лекціями відомих професорів щодо квантової теорії. Тому прошу більш детально по цьому пункту.

    Дякую.

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 10:26 am
  • Від Кіт на Щось вкусило…

    Початок нормально сприймається – бесіда двох іншопланетників. Кінціку, на жаль, також не зрозумів. Бачу пояснення автора, тоді бажано на початку натякнути про нявність тих щупальців у героїв. Друга заувага – початок про одне (про мрійнливого іншопланетника і чайд-фри), завершення про інше. І чому зорі змінились також не вловив ((. Тобто раджу авторові не сподіватись на здогадливсть читачів і давати оповідання комусь на тестове читання на перевіку розуміння усіх задумів (це реально допомагає).

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 10:20 am
  • Від Почитун на Крок назовні

    Мені до вподоби ідея, однак оповідання виглядає вступною частиною чогось більшого. Оповідь іде досить рівно: ось нас знайомлять із персонажами, пояснюють ситуацію та проблему, і ось проблема наче сама собою розв’язується, бо уся підготовка, усі дослідження лишилися за кадром. Акцент – на персонажах, які особливо нічого не роблять упродовж більшої частини твору, окрім як пояснюють читачеві, що відбувається. Немає напруги, немає гачка, за який читач чіпляється і поринає в текст, щоб дізнатися, що ж там буде далі. Можливо, якби змістити акцент власне на науковців – було б цікавіше. Або ж скоротити експозицію і зосередитися на спробі контакту, розширити сцену з інопланетним кораблем.
    Також, особисто мені перший діалог здався відверто штучним. Особливо фраза “Вважаєте, є небезпека проблем?” – як на мене, люди так не висловлюються 🙂 А ось подальший діалог – чудовий, особливо мені припали репліки вченого.
    Успіхів!

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 9:32 am
  • Від Фантом на Психо – значить «душа»

    Вітаю, авторе!

    Хоч оповідання і позиціонується як НФ, все ж більше нагадує казочку. В частині повної нелогічності контакту. Вірніше, нелогічно те, що зовсім різні форма життя отак взялися і раптом заговорили однією мовою. Порозумілися.

    Невмотивованим виглядає рішення Мілени. Або ж навпаки, рішення інших психоніків. Вона повертається, інші лишаються. Але якихось особливостей образу, характеру, тощо, чому САМЕ вона повернулася, а інші ні – не видно.

    Успіхів та наснаги!

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 9:06 am
  • Від Фантом на Принцип

    Вітаю, авторе!

    Пропаганда алкоголізму детектед 🙂 Назагал, виверт із зовсім іншою фізикою прикольний, проте форма подачі – не зайшла. ГГ нічого не робить онлайн, він розповідає, як зробив це раніше. Самого героя до події ми не бачимо. Після – алкоголік. Тобто порівняти як змінився його світогляд, характер – неможливо. Можливо, він і до був алкоголіком Тоді йому співпереживати взагалі не хочеш. ООНівці за задумом мали б щось символізувати, окрім як задавати потрібні автору питання?

    Успіхів і наснаги!

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 8:54 am
  • Від Едуард на Новий розум

    Так буває, коли технологіями займаються криворукі. Мало того, що створили систему живлення без дублюючого контуру, так ще й вбухали купу ресурсів, яка від мілісекундного збою перетворилась не металобрухт. Я б землянам майбутнього свою свідомість не віддав.

    Авторе, тепер до вас. Ось ви відформатуйте жорсткий диск і спробуйте завантажити комп‘ютер. Чи скоро він зможе здогадатись, що треба робити? Адже структура диску не постраждала. А ніколи, бо це просто носій інформації.

    Вам треба було продумати сюжет трішки краще. Наприклад синтетичні мізки, в яких відбувались біоелектрохімічні реакції. І наприклад вибух якоїсь зорі на шляху ковчега, випромінювання від якого знищило би пам‘ять, але не мізки з базовими командами, інакше втрачається основна ідея про старт нової цивілізації без всіх вад чи знань людства.

    Ну і намагайтесь позбутися всіх риторичних (і не тільки) питань в тексті, краще покажіть як воно буде.
    Пробуйте ще і успіхів!

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 8:24 am
  • Від Риба-зеленуха на С.С. = Л.Ю! (16+)

    Приєднуюся до вражень попередніх ораторів.
    “Вони взялися за руки, пробігли крізь ошелешену міліцію, зрадницю-подругу” – крізь міліцію ще нехай, але крізь подругу – це потужно, прям на твіст тягне. Дівка весь цей час була нематеріальна)

    Мене окремо прикро вразило, як нематеріальна прованатажує Серафиму матчастиною про світ – оце взагалі невдало. Серафима все це знає, бо ось-осьо мусить розмножуватися. Процедура персонажці відома. Тобто провантажують читача. Можна було б для цього знайти не такий умовний прийом.

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 8:10 am
  • Від Едуард на Нове яскраве світло

    Не так я собі уявляв останній день Землі 🙂
    Може хтось все таки виживе?
    Успіхів!

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 8:03 am
  • Від Риба-зеленуха на Міжзоряні будні

    Починається як розповідь про ледаща й мамчиного синка, який б’є байдики – і ось-ось має змінитися й щось усвідомити, бо інакше навіщо воно, а закінчується якимось філософським прогоном на рівному місці. А нічого ж не віщувало.

    Про рандомну розбивку на речення й відсутність абзаців уже теж сказали.

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 7:59 am
  • Від Автор на Щось вкусило…

    Єва, ну типу корабель приземлився на його тіло))

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 7:18 am
  • Від Єва на Психо – значить «душа»

    Цікавий сюжет. Нагадав “Місто” Хайнлайна, де усі люди переселились на іншу планету в іншій формі, бо відчули емпатично, як кльово у тій формі бути.

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 2:18 am
  • Від Єва на Щось вкусило…

    Не зовсім зрозуміла… Це Угхо виявився типу планетою, на яку приземлився земний корабель? Він їх пришльопнув?))

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 2:10 am
  • Від Автор на Історія з планетою Кхулта-3

    Дякую за коментарі і зауваження.
    Так, імена і специфічні слова складні для сприйняття землянами, так уже є. Та коли уявити собі, що інша цивілізація Зовсім інша, то велика кількість приголосних – найменша із можливих незрозумілостей

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 1:13 am
  • Від Автор на Терези

    На кістках першопроходців тримається міст за обрій.

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 12:38 am
  • Від Ще один читач на Відчувай

    Від описів рутини і засніжених ландшафтів мені відразу згадався The Thing Карпентера. А потім – Бінго – персонажа з таким ім’ям теж з’явився.

    Атмосферно.

    Перейти до коментаря
    2020/08/05 at 12:28 am
  • Від Автор на Останній стрибок скайвера

    Дякую за гарні відгуки!

    Фантом, змушуєте мене гарячечно перечитувати твір! 🙂 Пан Торій якраз хотів дізнатися, чи є в нього син або донька, але це можна було зробити тільки діставшіи ті диски. Звісно, ж Торій не міг уявити, що то буде саме Ян. Отака дивна доля: він дізнається про сина, коли той вже сам приречений на смерть.

    Але тепер я переживаю, що це було не до кінця ясно із твору! Мабуть, подумаю, як це підкреслити, щоби не було плутанини.

    Гуакамоле, мені хотілося венусянського колориту. Моя філологічна гордість: тераса = венаса, (бо корінь не “Терра”, а “Венус”). Але перепрошую, якщо переборщив. І додатково дякую, що не полінькувалися перечитати, це вкрай приємно!

    Перейти до коментаря
    2020/08/04 at 11:22 pm
  • Від Едуард на Льот у Вічність

    Коли на екрані з‘явилась цяточка, то фінал був уже відомим. Тим паче, що піаніст потім вимкнув всі системи захисту.
    Але читалось легко, тож трішки попрацювати над сюжетом і все буде добре 🙂
    Успіхів!

    Перейти до коментаря
    2020/08/04 at 11:22 pm
  • Від Автор на Станційник (16+)

    Дякую за коментар-дубль, Суддя! 🙂

    Щодо “недоперекладених слів” – нащо так? Я писав українською.

    1) “Я лічу” – це слова дівчинки-мажорки, які свідомо викривлені, типу сленг
    2) “Старушка” – є таке слово українською!
    3) “Було зліше за всіх” – так говорять жеж, що “комусь було зле”. Це не калька, а радше спроба морфологічного епатажу, може, й невдала.

    Тобто, якщо в чомусь помилився, то точно не тому, що перекладав з російської.

    Щодо сюжету: я намагався показати, не пояснюючи, що МКС зоставили на одного оцього Ореста, щоб він прибирав за мажорними Інстаграм-вечірками, і ніякою наукою він там не має займатися. А тепер, за задумом, зможе привернути увагу до цього.

    Щодо мотивації терористів – я даю натяк, що це могли бути росіяни 😉 Типу образилися, що американські корпорації випхали їх з МКС і все у них остаточно розвалилося.

    Я чудово розумію, що ці пояснення – не аргументи на користь твору, бо все має бути ясно з нього самого. Але, принаймні, дякую за фідбек: може, внесу потім правки, щоби прояснити деякі моменти.

    Ще раз дякую!

    Перейти до коментаря
    2020/08/04 at 11:14 pm
  • Від Мандрівник на Марні надії

    Мені також здалось, що перша частина описана краще, ширше, ніж друга. Останні абзаци скорочені, стислі, наче інша людина дописувала.
    Я вважаю, що друга частина більш сюжетотворча, тому якщо була необхідність скорочення, то краще було б попрацювати з початком.

    Перейти до коментаря
    2020/08/04 at 11:08 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Дика качечка

    Я знаю, як це назвати: “лексичний експресіонізм”. Не знаю, добре це чи погане явище, але, по-перше, абсолютно не в тему конкурса, а, по-друге, просто не моє.

    Між тим камєнти автора під разними логінами натякають, що краще не висовуватись, щоби не огрести езо-Істе-рики.

    Перейти до коментаря
    2020/08/04 at 11:06 pm