Коментарі

  • Від Ірма на Гібрид

    Супер! Різний контраст між поетичною, сенсорною сценою морквин та буденною розмовою вчених спрацював на всіх сто. Це класичний «ефект невидимого жаху».

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 12:07 pm
  • Від Автор цього кошмару на Космос

    Вам дякую! Біль не заслуговує на любов, однак, точно заслуговує на розуміння

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 11:45 am
  • Від Спайро на Багнюка

    Дуже приємний ритм оповідання. Звісно, сюжет затертий, але який ні!?

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 11:04 am
  • Від Валерія Малахова на Отакенна морда!

    Непогано 🙂 Мутації такі мутації. І назву вдало підібрано.
    Фінал, як на мене, трішечки змазаний, але в цілому – добре. Саспенс тримається, але іронію автора “чутно” протягом всього тексту.
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 11:02 am
  • Від Дурбецело на Гра з нульовою сумою

    Ідея стара, однак реалізовано добре і актуальненько.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 10:47 am
  • Від Автор на Місія «Зерґе»

    Вітаю, пане Владе! Невимовна рада, що ви прочитали мій текст, адже до цього я слухала на Вашому каналі, як ви критикує когось іншого, аж тут черга дісталася мене)
    Слушні зауваження, навіть сперечатися не буду (та й сенсу немає), але насмілюся сказати, що далеко не завжди оповідання має містити конфлікт. Він, звісно, яскрава пляма, рушій сюжету, але я пишу не так давно і моєї майстерності поки не вистачає, щоби вкласти в такий невеликий обсяг повноцінний конфлікт. Тому це радше ситуативна замальовка, фрагмент, де я робила ставку більше на атмосферу. Власне, зародок конфлікту тут є, навіть не один – внутрішній конфлікт ботаніка та його можливе протистояння з капітаном корабля. Але дуже поверхнево, після закінчення конкурсу, коли вже не буде обмежень по обсягу, я спробую його розвинути у щось більше. Дякую, що звернули на це увагу.
    І кінцівка не замислювалась, як добра, власне, вона спірна. Люди такі люди, що не завжди зважають на небезпеки, коли можуть отримати дещо настільки цінне. Тож тут я хотіла зайвий раз продемонструвати порочність людської натури. Можливо, вийшло посередньо. Дякую ще раз за слушні зауваження, буду покращувати текст вже поза конкурсом)

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 10:42 am
  • Від Катерина на Збережений (16+)

    Цікава концепція з оцим “збереженням” та й форма подачі оригінальна, читалось напрочуд легко. Бажаю удачі на конкурсі й поза ним!

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 10:41 am
  • Від starfort на Пластичність думки

    Частину коментарів прибираємо.
    Ще раз прошу коментувати твір, і не переходити на особистості.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 10:31 am
  • Від Автор на Війна сценаріїв

    Дякую за приємні слова 🙂 Я час від часу проводжу соціальні експерименти. Хороша діагностика суспільства. І дієвий метод навчання учасників.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 10:03 am
  • Від Людоїдоїд на Пластичність думки

    От спеціально почитав, щоб зрозуміти, що це тут в коментарях сталося.
    Мова дуже хороша і є чітка послідовність подій. На відміну від деяких оповідань, де пропустиш один рядок – і треба перечитувати спочатку.
    Недолік (не вельми критичний, однак) у тому, що автор писав як психолог для психологів (чи принаймні студентів-психологів). Тому пересічному читачеві буде важче зрозуміти чи повірити в наукові підґрунтя з термінами та симптомами. Гадаю, більшість знайомі з зображенням шизофренії та її сприйняттям за фільмами. От цю різницю між кіно і реальністю було б цікаво обіграти в наступних творах. Продовжуйте.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 9:56 am
  • Від Катерина на КІР

    Місцями важкувато читати через дивну побудову речень. Щодо ідеї – в цілому цікаво, оригінально та я не знаю, чи сподобалось мені. Тобто відчуття якісь непевні від прочитання, сум’ятні, але це добре, коли текст змушує замислитися) хай щастить на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 9:40 am
  • Від Людоїдоїд на Отакенна морда!

    Назва, звичайно, інтригує : )
    А мені оповідання здалося веселим. Така собі іронія над молодіжними жахами. Привид, монстр… і тут бац!
    Безвиграшну стратегію, як треба розуміти, обрав метелик.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 9:33 am
  • Від Катерина на Задовга подорож

    Твіст в кінці гарний! Та й сама оповідь теж: достатньо динамічна, щоби тримати увагу й не обтяжена заскладною інформацією. Бажаю удачі!)

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 8:57 am
  • Від Дурбецело на Гібрид

    Дві цікаві ідеї:
    1. Показати подію від імені тих хто спілкується запахами.
    2. Показати свідомі овочі (як вам таке вегани?))))
    Спершу трохи важко вклинитися в подачу і невиразні “імена”, але через дві вищевказані ідеї це оповідання у мене поки фаворит.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 8:17 am
  • Від М.С. Мазл на Пластичність думки

    Гарно написано, піднімає важливі тема творчості та межі медичного втручання, й балансу між різними аспектами здоров’я. А от срача в коментах я не зрозумів.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 7:42 am
  • Від М.С. Мазл на Отакенна морда!

    Дякую. Для горору оповідання трошку беззубе, а для фантастики трошки не вистачає фантастики. Та й для теми конкурса тут не вистачає прояву волі, а обставини далекі до безнадійних.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 7:22 am
  • Від Валерія на Від простішого до складного

    Сам концепт твору дуже сподобався, чудова ідея з “кімнатою свіжого повітря”, а ось кінцівка розчарувала. І ще не зрозуміло, якщо у цьому світі герої не розуміють різницю між чоловіком та жінкою, то як з’являються на світ нові покоління людей? Повинна бути якась технологія для вирішення цього питання задіяна.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 7:11 am
  • Від Murrrchyk на Оазис гордині

    Перше, що кидається в очі, це те, що твір явно перекладений з російської мови, це видно за деякими характерними словами і неспівпадінням родів, треба було краще вичитати.
    А загалом оповідання непогане, є цікава ідея, є хитрий і дієвий план обману сильнішого супротивника, і т.д.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 7:01 am
  • Від Автор на Дзвінок у 3333-й

    Дякую за відгуки! Мені здається що старша дівчинка збагнула б що сталося щось непоправне. Вона могла істерити і т.п. А п’ятирічні бувають дуже розважливі. Тим більше що дідусь привчив Тонечку не боятися підвалу. Для неї це місце для гри. І хоч та гра затягнулася, є “дідусь”, який з нею розмовляє, заспокоює її і грається з нею. Саме дитяче нерозуміння ситуації – захисний купол для дівчинки, яка вірить що двері охолонуть і мама прийде.
    Чи будуть смартфони через 300 років? Можливо у вигляді прикраси, яка розкладається при потребі. Можливо це буде браслет з кнопкою чи ґудзик. Якось не віриться що всі поголовно встановлять чіпи. Поживемо – побачимо)))
    Люди – консервативні істоти. Магазини точно будуть)) 300 років – це не так і багато. Може змінитися мода, а може й повернутися до стилю “ретро” – у всьому, навіть в запеченій курочці. Мені подобається комфортний футуризм)
    Ще раз дякую, можливо пізніше скоригую час і взагалі – попрацюю над ляпаси.

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 4:49 am
  • Від Silent Wave на Титанічна темрява

    Дуже переконливий жахастик. Дякую!

    Перейти до коментаря
    2025/02/26 at 4:03 am