Коментарі

  • Від Автор на Слава-допоможець

    Дякую за побажання! “Вітер новизни” – була би добра назва для наступного конкурсу))

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 2:51 pm
  • Від автор на Пігулки для...

    Зіркохід, дякую за коментар 🙂
    Так, Ви праві, важко тепер щось знайти чи написати, щоб ще ніхто про щось подібне не написав. От особисто я про знання в пігулках не читав, але не здивуюся, що таке вже десь є.
    “Таблетки ложками” – це просто гіпербола. Хотілося показати, що людина як допадеться до чогось жаданого, неймовірного, нового, то часто втрачає почуття міри.
    На рахунок вичитки. На жаль, це і є фінальна вичитка, поки що весь мій літературний рівень. Та я стараюся ставати кращим 🙂

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 2:11 pm
  • Від Птиця Сiрiн на Елегантне рішення

    Це не так, ми не звикли до смертi. Я кожного дня бачу фотографії загиблих у стрічці, й мені страшно, що буде далі. Але кожного дня я також бачу навколо себе людей, які колись теж знали, що таке лелеки. А тепер вони на іншому боці. Подивіться, де я живу. Проте будемо сподіватися на краще. Тут я з вами згодна.

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 1:42 pm
  • Від Птиця Сiрiн на Карчик

    Та нi, Карчик менi сподобався! I те, що обділена любов’ю людина змогла відновити “баланс” добра хоча б у доступних межах i врятувати iншу бідолашну душу. Ось! Саме душу. Напевно, вся енергетична сутність ГГ – швидше за все, його душа. Може, достатньо зробити на цьому акцент, i стане набагато краще. Але те на мою думку.

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 1:34 pm
  • Від Автор на Елегантне рішення

    Конфлікт відсутній в оповіданні, бо він геть відсутній в нас – ми теж звикли до смерті. Коли на початку війни проводжати загиблих воїнів виходили тисячі, то зараз збирається заледве півтораста чоловік. Ми теж звикли до смерті. Щоденні новини не б’ють по живому і не підштовхують до дій. Тепер смерть норма. Наївний автор вважає, що це можна вилікувати. Знаю, що не можна, але дайте хоч помріяти.

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 1:10 pm
  • Від автор на Карчик

    Щиро дякую, Птице, за коментар. Погоджуюсь, що технічні подробиці зазвичай не є окрасою твору. Але це ж все ж таки наукова фантастика… жанр вимагає чогось такого… Дівчині було шкода пташка, бо вона його встигла полюбити. Мабуть, обмежений розмір тексту не дозволив авторові зробити так, щоб Карчик полюбився і читачам… дуже шкода… А надто, якшо навіть Птиця Пташка не полюбила, це ще гірше. Буду намагатися виправитися в наступних творах 🙂

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 1:10 pm
  • Від Птиця Сiрiн на Карчик

    До речi, “сиропу” я теж не побачила. Ось Карчика чомусь не шкода. Не знаю, це добре чи погано )))

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 12:52 pm
  • Від Птиця Сiрiн на Карчик

    Досить розлога з’ясувалка на початку оповідання. Краще було б обставини героя розтлумачити в тексті.
    “Фізичні характеристики планети теж приваблювали: інтенсивний обмін енергії між планетою та зіркою, природні потоки електрики, що аж пронизують атмосферу. Мешканці планети, як стверджував Путівник, ще не наблизилися до серйозного використання цієї енергії, і це також плюс: менше шансів наразитися на технічну химеру, небезпечну через свою недолугість”.
    Це плюс для мешканців, але минус для читача. Тому що забагато термінології, але на сюжет це не впливає. Це стосується першої половини оповідання. В другій з`являється, так скажімо, бiльша людянiсть. але фiнал залишає питання. Головне – в чому iдея цього твору? Герої занадто легко ставляться до суттєвих змін в Їхньому фізичному вигляду. Мовби вони не персонажі оповідання про далеке майбутнє, а привиди з готичної літератури 18 століття. Десь так.
    Удачi на конкурсi!

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 12:50 pm
  • Від Птиця Сiрiн на Тяжко бути дроном

    “тримаючи в руках віртуальний екран”
    А нащо та як його тримати, якщо вiн віртуальний? Незрозумiло.
    Написано дуже гарно, гумореска відмінна. Читати цікаво, характери героїв змальовані ярко. Проте бракує другого шару. Є світ, є конфлікт. Але виникає питання – до чого це написано? В чому полягає iдея? Я не знайшла відповіді. Бажаю успіху на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/07/02 at 12:23 pm
  • Від Птиця Сірін на Між кавою та морозивом

    Добре, що оповідання написано такою гарною мовою. Автор знав, що хотів написати, і в нього це вийшло. І прикро, що це не фантастика. Я теж, як Зіркохід, не знаю, який саме твір Шеклі надихав автора. Але ми розглядаємо тексти не як фанфики. Це має бути оригінальне оповідання. І воно повинно бути фантастичним. Проте фантастики взагалі немає. Ані антуражної, ані сюжетостворюючого фант. припуску.
    Бажаю удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 11:31 pm
  • Від Птиця Сірін на Елегантне рішення

    Забула додати – удачі на конкурсі! )))

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 11:10 pm
  • Від Птиця Сірін на Елегантне рішення

    Відсутній конфлікт. Майже три чверті оповідання – класична розтлумачка. Тільки наприкінці з’являються більш-менш живі персонажі. Щодо використання лелек – так, із точки зору читача це, можливо, елегантне рішення. Але з точки зору героїв це не так. Уявить собі, що багато поколінь нічого не бачили, крім корабля, не знали інших законів, крім тих, що було встановлено декілька століть тому. В їхніх мізках відсутній зв’язок між появою лелек і інстинктом розмножування.

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 11:06 pm
  • Від Бджілка Рім на Між кавою та морозивом

    шикарне оповідання!

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 8:39 pm
  • Від автор на Карчик

    Дякую за коментар. Але, гадаю, герої оповідання з ним би не погодились, бо сиропа не побачили б… Кожен з них переживає драму – дівчина втратила домашнього улюбленця, і ясно, що якийсь там осяйний юнак не може замінити таке чудове створіння… А космічний турист втратив надію отримати назад гроші з турбюро, бо, виявилось, що рекламні проспекти не збрехали, і місцеві мешканці , та ж дівчина, дійсно, не зовсім сповна розуму… Це трагедія, а не мелодрама. Хоч і в мініатюрі 🙂

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 6:41 pm
  • Від Зіркохід на Елегантне рішення

    Гарно написане оповідання з малозрозумілим (для мене) фіналом. Тому елегантність рішення оцінити не можу, хоч перечитав твір кілька разів. Як бузьки корелюються з “любовним безумством”? От якби мова йшла про кролів… 🙂
    Ну і кораблі зі зміною поколінь – це такий же бородатий енефний релікт, як і мандрівка на Місяць у снаряді. Втім, автору видніше, звісно :-).
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 4:52 pm
  • Від Слава на Останні атланти

    Дякую, авторе! Дуже цікавий і Каледойскоп у вас вийшов у коментарях.

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 2:25 pm
  • Від Слава на Елегантне рішення

    Символічно. Хоча спочатку подумав про кота, якого за традицією треба першим запускати в нову домівку. Але то я просто котолюб. Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 2:24 pm
  • Від Зіркохід на Карчик

    Загалом сподобалося, за винятком сиропної кінцівки. Як на мене, мелодрама і мініатюра несумісні, навіть якщо це фантастика :-).
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/07/01 at 9:23 am
  • Від Зіркохід на Так говорив Ґорс

    Непогано як для космоопери. Такий собі філософський бойовичок вийшов. Ще б трохи його вичитати, було б узагалі ОК. Бо, скажімо, “прямо” означає напрям руху, і тільки за поребриком кажуть “прямо січас”, тоді як у нас – просто зараз :-).
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/06/30 at 11:18 pm
  • Від Зіркохід на Зворотний механізм

    Забавки з часом до добра не доводять. Суміш стім-панку з комедією абсурду теж :-). Та все б нічого, адже твір написаний непогано і читається жваво. Проте, як на мене, вводити в твір Шеклі на конкурсі імені Шеклі – м’яко кажучи, зайве. Це вже навіть не омаж, а загравання з ЦА. А ЦА тут строката й зубата :-).
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2018/06/30 at 11:02 pm