Щодо поведінки астронавток – цілком згоден з коментарями Читача. Хоча й розумію, що у 6 тисячах не до складних процедур огляду планети.
В цілому ж конфлікт надуманий. Кому яка справа до цих силікоїдів? Людство за свою історію систематично нехтувало аборігенами, а тут вони навіть не розумні… Більше того, конфлікт не призводить до якогось відкриття, на яке я очікував. Тому… ну таке. Гарний потенціал, але історія звернула кудись не туди.
Читається легко. Та є питання.
Чому Ден не знав про радіацію і небеспеку для життя? Адже на Марсі всього 18 осіб, ретельно відібраних і , мабуть, проінструктованих на сві сто…
І ще найголовніше. Дівчина мріяла про спільних дітей. Чому ж тоді у кінці нема жалю по невиправданим сподіванням? Чому вона лише переживає про незавернену роботу хлопця? А як же почуття?
Непогано. Навіть добре. Сподобалося атмосфера, описи, вступ. Втім, є і претензії:
1) Найголовніша: відсутність характеристики людей. Без цього за них не хвилюєшся, а тому особисто для мені трилер не працює. Варто було, окрім Карпентер послати ще когось, щоб у конфлікті між ними та істотою з’явилася персоналізація.
2) Мова. Дрібниці і власне не помилки, але “надіявся”, “цілі”, “льодові”. Є ж більш українські аналоги. До чогось одного б не чіплявся, але коли всі такі з’являється відчуття суржика навіть коли його немає.
3) “Карпентер, ти займаєшся перемовинами.”
По-перше: “Карпентер, на тобі контакт” – коротше і краще передає ситуацію. І по-друге: що за розумник вирішив, що з невідомою формою життя краще від усіх порозуміється…тесля? Це жарт, звісно, але не втримався :).
Оскільки, мені сподобалося, то оцінку поставлю високу. Але висловлені зауваження не дозволяють дати найвищий бал.
Я встиг подумати, що про астероїд гарна ідея, а потім виявилося, що не тільки в ньому справа… Хоча вибір тут, звісно, був очевидний, вони не могли дозволити собі його випхати в космос. Тим не менш, твір запам’ятається.
Коротше, все зіпсував невдалий жарт про штучну епідемію. М’яко кажучи, не на часі та викликає погані асоціації з таксистами – любителями теорій змови. Могло бути легеньке оповідання, але його прибило актуальністю.
Дякую за відгук. Щодо ідей, як правильно відмітили вище: будь-яка версія викликала б претензії.
Спостерігач
“Штучні діалоги, з присмаком дешевого театру, сильно псують враження від задуму. ”
Надихався промовами нашого попереднього президента…А взагалі так і має бути: вони люди добрі та ввічливі, але поставлені в рамки жорсткої субординації, тому так і спілкуються. Тому й “наряд” ніхто не отримає. До речі, цей термін досі нінащо не замінили? Якийсь він не патріотичний…
“Перша ж сцена виає в учасниках підлітків 13-14 років які грають у дорослих.”
І це теж щира правда. Погляньте фільми з країн, де людський вік довше нашого. У американців в тридцять прийнято поводитися так, наче тобі щойно дозволили купляти алкоголь. У довгоживучих азіатів подібне розтягується ледь не до 50. Тому, коли в майбутньому люди житимуть довше, то й дуркуватимуть також.
“Невідома планета? У космосі?? З діамантів???.
В космофлоті це зветься вівторок. Закиунли маяк, занесли в каталог і попленталися далі. Хай поітм флот розмірковує варта вона уваги чи ні. Після 40 палнет з золота та 50 планет з наднизьким рівнем радіації.”
Як я вже писав: у цьому оповіданні жодного разу не згадуються гіпер-двигуни чи якийсь їхній аналог. Плюс, ГГ зовсім не вільним дослідженням займається, а патрулює прикордонну територію. В таких умовах “невідома планета” змушує замислитися. От уявіть якщо раптом на кордоні з РФ знайдуть не позначений на жодних мапах пагорб, невже це жодної реакції не отримає?
Цікаво, але тут не обійшлося без поширеного на цьому конкурсі моменту з недосказаністю. Кінцівка просто не втислася в ліміт і виглядає зіжмаканою.
А так добре, успіхів.
Хух, хоч одне хоч трохи читабельне оповідання. Хоча й хотілося іноді проскочити абзац чи два. Але загалом вийшло вдало. Закінчення порадувало, якраз для мініатюри.
Успіхів.
Марсіанські відпустки – звучить заманливо) Читається легко, у жартівливому стилі.
От тільки зачіпати питання вірусу саме з такою подачею у творі, як “легенду придумаємо”, “антивірусна істерія”, “чого їх боятись… Вони ж маленькі”, мабуть, не зовсім доречно.
Собака. Розумна. Добре. Сенсорні екрани їй в поміч.
І, все-таки, мене гризуть тривожні сумніви…
Великими собачими зубами гризуть…
Як собаки у ті часи миютьСЯ!?
Дякую за відзначення позитивних моментів. Здається, що на головне ваше питання (і питання Риби-Зеленухи) я дав відповідь у дописі для Почекуна.
Вернадський, звісно ж, інший, але він для того тут й Вернадський, щоби активувати у читача, що знає це прізвище, певний ряд асоціацій. Вважайте це випадковим (символічним?) збігом, що у цих вчених збіглися прізвища.
“Єдині люди на увесь всесвіт” – звісно ж маються на увазі фізичні люди. І дійсно, чи справді цифрові копії можуть вважатися “людьми” – це питання відкрите. Та й віртуальний простір, в якому вони існують, – це той самий всесвіт, чи щось нове? Тож тут може бути багато причин, назвати їх “єдиними у всесвіті”.
Загалом так, оповідання можна розширити, але ми граємо за правилами.
Риби-Зеленухи
Так, все правильно, – повнстю покладатися на автоматику. Думаю, що штучний інтелект, який здатен відновити біосферу землі, вже якось захистить себе від банальних метеоритів.
А щодо наглядачів – а навіщо? Вони все одно довго не протягнуть у своїх фізичних оболонках. Я згадував в оповіданні про те, що вживання синтетичної їжі вивело людей на шлях вимирання. Саме тому вони й тікають у симуляцію. Зрештою вони можуть наглядати і звідти – з цифрового світу. Може у них там є цілий інститут, який наглядає за роботою ШІ., а може постійні стріми на Ютюбі з “фізичної орбіти”, через які в ріалтаймі можна спостерігати за відновленням планети. Додумати тут можна багато чого.
Оригінальна подача оповідання. Так, людина – істота соціальна, самотність стає важким тягарем.
Хоча у сюжету немає несподіваних поворотів і прихованих загадок , проте якихось недоліків я не помітив, особливих зауважень нема.
Успіху!
Від Владислав Лєнцев на Зелена бомба
Перейти до коментаря2020/08/05 at 11:03 pm
Від Мандрівник на Першопрохідці
Перейти до коментаря2020/08/05 at 11:00 pm
Від Mesnick на Відчувай
Перейти до коментаря2020/08/05 at 11:00 pm
Від Едуард на Потойбіччя Всесвіту
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:57 pm
Від Владислав Лєнцев на Тендер
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:56 pm
Від Владислав Лєнцев на На Марс!
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:52 pm
Від Мандрівник на Незнайомство
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:50 pm
Від Лісовик на Стрічки (12+)
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:47 pm
Від Автор на Планета на карантині
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:45 pm
Від Мандрівник на Хвилі по воді
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:43 pm
Від Лісовик на Першопрохідці
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:40 pm
Від Лісовик на Обов'язок (18+)
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:36 pm
Від Мандрівник на Тендер
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:32 pm
Від Лісовик на Незнайомство
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:26 pm
Від Мандрівник на На Марс!
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:25 pm
Від Читець на Лицарський пес
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:24 pm
Від Мандрівник на Поки люди сплять
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:09 pm
Від Автор на Перезавантаження
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:08 pm
Від Мандрівник на Дослідник-88
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:08 pm
Від Читець на Крок назовні
Перейти до коментаря2020/08/05 at 10:05 pm