Коментарі

  • Від Mesnick на Чарівники не бувають колишніми

    Намішано справді забагато. Плюс: основна проблема – і ще за життя Толкієна звинувачували у тому, що він не дав оркам шансу. Адже вони по суті жертви, маріонетки Саурона та Сарумана, які погані…тому що такими народилися. І що Ви пропонуєте по принципу Толкієна влаштувати геноцид всім “урукхаям”? А їхнім жінкам та дітям теж? Ми воюємо з людьми. Жорстокими, дурними, обманутими, та все ж людьми і саме так маємо до них ставитися. Навіть якщо вони не бачать людей в нас. Особливо, бо це лише підтвердить, що ми праві і перемога за нами. Тобто, вибачте мою різкість, але це надто важка тема, щоб обігрувати її в стилі інтернет РПГ.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 5:21 pm
  • Від Автор на Чортове завдання

    Дякую за відгуки. Зіркоходе, погоджуюся із заміною, навіть думка майнула щодо “вщерть”. Виправлюсь) Приємно, що сподобалося. З фіналом – як уже вийшло))))

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 5:13 pm
  • Від Mesnick на Спадок

    Тут хвалять мову, але в мене якраз від неї дивне враження. Таке відчуття, наче автор розмовляє виключно українською, проте фантастику читав лише російською і от тут вони зіткнулися. І слово “мацаки” гарне й соковите, але воно не страшне, ними добрих іншопланетян наділяти треба, а моторошні місцеві монстри все ж мусять мати щупальці.
    А ще Нечай так все розуміє, що я спочатку вирішив, що твіст в тому, що він сам прибулець і це його корабель, а виявилося, що хлопак звичайний Марті С’ю. Шкода)

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 5:09 pm
  • Від Шпротина на Останній крок

    Мені якось так класно, легко зайшло. Невибагливо, весело й прозоро.
    Цілком адекватний гуманоїд – це тепер в активний лексикон))

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 5:07 pm
  • Від Автор на Останнє правило

    Всім дякую за коментарі, вони дуже цінні. Можна сказати, що Священна Московія протестована.
    Але тут не стримаюсь:
    “Та й сам конкурс передбачає більш оптимістичні ідеї”.
    От такого в умовах конкурсу автор щось не бачив)

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 5:06 pm
  • Від Шпротина на Недосяжні

    У мене враженні приблизно такі самі, як у Зіркохода. У літературі не згадаю, але в серіалах фішка про двовимірників, яких ми не помічаємо, мені траплялася мінімум двічі – у “Докторі Хто” й “Орвіллі”, і це досить свіжі штуки, у яких ідея розвивалася в дії, динамічно. Зрозуміло, що в цьому тексті ширше – про більше/менше вимірів загалом, про можливість осягнути форми життя, які сприймають певну їх кількість.
    Але вторинність сильно відчувається, тим більше, що сама історія справді має вигляд ілюстративного матеріалу до лекції наприкнці. Ця лекція становить найбільшу за обсягом частину тексту – тож вона ніби автору найважливіша?.. Частина зі Стоунхенджем мені сподобалася найменше, бо таке враження, ніби вона писалася винятково заради слова “Стоунхендж”.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 5:05 pm
  • Від Mesnick на Останнє самотнє чаювання Софії

    Що ж, твір гарний, але дуже емоційний. Гадаю, жінкам він сподобається більше. Повтор також не помітив, а от вичитати текст не завадить, деякі слова та речення не надто вдалі. І, не можу не написати: нехай це й часто вживають нині, та “горнятко” все-таки маленький горщик, тож пишіть або чашка, або філіжанка. Можу, навіть скинути інтерв’ю з філологом, де він це пояснює.
    Удачі!

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:59 pm
  • Від Mesnick на Останнє самотнє чаювання Софії

    Що ж, твір гарний, але дуже емоційний. Гадаю, жінкам він сподобається більше. Повтор також не помітив, а от вичитати текст не завадить, деякі слова та речення не надто вдалі. І, не можу не написати: нехай це й часто вживають нині, та “горнятко” все-таки маленький горщик, тож пишіть або чашка, або філіжанка кави. Можу, навіть скинути інтерв’ю з філологом, де він це пояснює.
    Удачі!

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:58 pm
  • Від Птиця Сірін на Перший меч

    Та де там той сарказм! )))
    Але маркіз – то не син герцога. Це романський варіант германського маркграфа. Це володар марки – прикордонній території. Маркіз – щось середнє по аристократичності поміж герцогом і графом.
    А про горілку я взагалі не зрозуміла. Може, неуважно читала. 🙂

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:57 pm
  • Від Громовик на Чортове завдання

    Дуже класно, прямо супер. Але справді, погоджуюся з Сашком щодо кінцівки, хочеться чогось більш не очікуваного.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:56 pm
  • Від Шпротина на Ретро

    Як оптимістично, просто шалено)) Ні, справді, цим оптимізмом оповідання викликає симпатію. Ще мені сподобався натяк на те, що Айк, здається, припинив “відсіювати” неприємні й нудні подробиці, промову ж читає, гуглить щось. Отже, можливо, вийшовши нарешті на вулицю, він знайде і свою власну пригоду. Не можу сказати, що підтримую таку дискримінацію кіно як виду мистецтва, який може розвивати й надихати на якийсь чин, але світлий і легкий тон оповідання мене з цим замирює.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:55 pm
  • Від Mesnick на Перший пішов

    Трішки попрацювати з текстом і вийде відмінно. Тут скаржаться, що немає пояснень, але, чесно кажучи, я виріс на такій НФ, тож мені годиться. Та й взагалі, нехай кожен сам обирає, що там за “плямою”.
    Удачі.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:50 pm
  • Від Шпротина на Крок

    Шкода мені цього погани жу. Він же он який дрібний – виходить, і гігантський крейсер теж – ну, скажімо, розміром із “Запорожець”?

    У принципі, так, у картоплі, Христинці й колорадах уся чарівність історії. Картопля всіх зачіпає, чого ж))

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:47 pm
  • Від Mesnick на Останнє правило

    Об’єктивно твір непоганий, але це сюжет для повісті, а не мініатюрі. В автора гарні наміри, але, через обмеженість по об’єму, головний герой видається надто агресивним, сповненим ненависті і в тій же самій “святій Московії” цей твір охоче б опублікували, адже він показує українців та їх союзників якраз такими, якими їх там і уявляють. Герой може ненавидіти ворогів, але він не може складатися лише з ненависті. Принаймні, не головний і не в такому форматі. Та й сам конкурс передбачає більш оптимістичні ідеї.
    Удачі та не ображайтеся за сувору критику! Розвиньте цю ідею у щось більше і її обов’язково чекатиме успіх.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:45 pm
  • Від Птиця Сірін на Олімпійський резерв

    Трохи наївно. Суміш різних сюжетів. З хати по нитці – сирота у свитці.
    Знову ж невизначена мета. Летіли в просторі – пролетіли в часі. Чого бажали досягнути? Контакту? Дивно, але досягли. Напрочуд легко. Через те й не віриться.
    Персонажі умовні. Немає конфліктів між героями.
    Потрапили в минуле – тобто, вони потраплянці. Видно, що автор намагався дотримуватись більш-менш реальних обставин. Але в такому випадку обидві сторони приречені на гибель. Не відразу, але з часом загинуть вони від вірусів. Прибульці – від стародавніх, латиняни – від наших сучасних. Шкода, але що ж робити…
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:42 pm
  • Від Шпротина на Музика смерті

    Птиця класно сформулювала враження, погоджуюся: якби це був сюжет рок-балади, це було б просто супер, я б теж таку пісню послухала. І кліп міг би бути просто розкішний – у творі досить для цього яскравих візуальних образів. Затяжний гітарний соляк. Трупи товчуться довкола сцени. Із землі пробивається трава. Чотко.
    (Отут тільки смішно: “Всі мої кулаки були збиті до кісток, коли я вилізав із домовини”. – як наче в нього вісім кулаків.)
    А так занадто багато умовностей, на кшталт тих самих гітари й сцени, які чекали сто років. Бути прозою цьому текстові справді не дуже личить.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:41 pm
  • Від Громовик на Як осіннє листя

    Цікаво написано але не для мене. Занадто розкидані думки і тільки під кінець зрозуміло, що це постапокаліпсис, можливо я не зрозумів, можливо на це і було націлено. Щасти вам на конкурсі 🙂

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:38 pm
  • Від Автор на Перший меч

    Дякую всім за відгуки.
    Так це шматок космопери. Точніше оповідання написно в її межах.

    Особлива потядка Птиці Сірин за уважністьта сарказм. С приводу більшості зауважень мушу визнати провину. І про ті кляті коми і про розділення деяких абзаців…. Твір відправляв останьої миті.

    Але Така уважна та в’їдлива особа як Сірин не моде не знати, що горілка це не меч. А маркіз то син живого герцога. Тож мав пройти певний час від пори коли молодий Віженер шматував піратів горілкою до моменту коли він успадкував титул герцога. Ну і натяком на це мав бути розрив тектсу порожньою строкою та трьома крапками, і відсилкою : “Колись давно Віженеру довелося наново віднайти меч. З тих пір зброярство”.

    Ще раз дякую за увагу до мого твору.

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:37 pm
  • Від Птиця Сірін на 51

    Ага, калейдоскоп.
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:23 pm
  • Від Птиця Сірін на Гімн їхнього похорону

    “– … ненавиджу, – чоловік із силою закрив двері”
    зачинив

    “– Ну… не хочте як хочте, – чоловік стенув плечима і попрямував до столу”
    краще – “як собі хочете”

    “– А що іще робити? – стенув плечима законник, – до церемонії ще хвилин з десять”
    хвилин зо десять

    щось дуже схоже на переклад

    У чому звинуватили в’язнів – незрозуміло. Навіть хто з персонажів ГГ – теж викликає питання.
    Але головне – взагалі, що це було?
    Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2019/08/16 at 4:12 pm