Коментарі

  • Від Silent Wave на Туман

    Прочиталося на одному подисі. Хвилюючий експеримент. Наукові підходи до вирішення проблеми. Світло в кінці тунелю. Супер! Дякую автору/авторці.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 8:03 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Найкраще — попереду

    Все тут класно, крім одного: не став би цей Дим отак просто зізнаватися героїні, що це була підстава. Не було на те жодних причин, зате зʼявився ризик, що вона зіскоче – і вона зіскочила. Я розумію, що хотілося якогось яскравого фіналу з наслідками, але це – не воно, на мою думку, надто надумано та штучно. Хіба що в кінці виявилося б, що навіть видалення акаунту передбачене Димом, бо він в неї вшив другий чіп, який стріміть всю цю драму незалежно від неї. А загалом виконання дуже порадувало, класно написано.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 8:03 pm
  • Від Автор-раптор на Останній ковчег

    гадаю, що обставини та фанатики йому не залишили вибору.
    його задача – забезпечити виживання людства у колонії. тому він був готовий до самопожертви

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 8:00 pm
  • Від Murrrchyk на Марсіаніда (+12)

    Гарно, страшно, доволі реалістично, особливо, описи голоду, безнадії та втрати глузду у персонажів. Формат щоденника створив атмосферу, схожу на комп’ютерну гру, особисто мені сподобалося. Також сподобалася відсутність містики та реалістичність сприйняття ситуації головним героєм. Удачі на конкурсі!

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 8:00 pm
  • Від Ванк на Коли натискання більше не працюють

    Фінальний твіст непоганий. Той факт, що орфографічних і пунктуаційних помилок в цілому не помітно і читається легко, теж грає вам на користь. Але я не відчув тут іскри гніву божого. Не зачепило.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:57 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Море ясності (12+)

    Я перепрошую, але фейкова висадка на Місяць в основі оповідання особисто для мене – одразу нуль балів. Типу недостатньо цю маячню тиражують, еге ж. Та якби ще з цим зробили щось цікаве – ні, якісь магічні місячні істоти. Дешевий горор. Тю.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:45 pm
  • Від Катерина на Електронна вдача

    Відверто кажучи, мені весь час мулило оце слово “вдача”, можливо треба було “удача”? Адже вдача – то характер.
    Також особисто мені не вистачило саспенсу, наче пограбування, ризик, динаміка, напруга – а все відбувається доволі рівно, в одній тональності. Але кінцевий поворот хороший, сподобався.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:42 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Месія останніх людей

    Початок оповідання – просто жесть, ніколи не робіть так експозицію. Чому не можна почати одразу з Ростислава, подаючи ворлдбілдінг та все інше крізь нього? Загалом, судячи з якості пунктуації, припускаю, що це одне з перших оповідань автора. Ідея також супербанальна, та ще й кінцівка погана. Наразі я не знаю, навіщо це прочитав – щоб відчути безвихідь? Це не найкраще, з чим можна залишити читача. Та в цілому – пишіть, пробуйте ще, тільки старайтеся менше копіювати відому фантастику і таки проганяйте текст через онлайн-інструменти перевірки, їх купа. Бо читати таке реально складно.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:41 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Місія «Зерґе»

    P.S. Або варто трактувати кінцівку як погану, типу слиз захопить Землю і всіх перетворить на дітей? Але останні рядки ніби натякають на те, що все буде добре. Та навіть якщо воно оце летить на Землю – корабель просто помістять в карантин та знищать, зрозумівши всю небезпеку квітки, тобто це не погана кінцівка від неприглядного зворотного боку слизу, а просто ніяка, тупікова. Змістовний конфлікт з яскравою розвʼязкою, яка має наслідки, все ще потрібен.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:34 pm
  • Від Ванк на Кажуть, тут жили дракони

    Кажуть тут була крута ідея. Але, як казав хтось з класиків: “Навіть найкраща ідея – ніщо, без грамотної реалізації”. Твір не вичитаний. Це помітно неозброєним оком, що спотикається. Фінал зіжмаканий. Повторю: Ідея – крута. І якщо це колись розвинеться в щось більше, я б почитав. Якщо хтось переді мною то вичитає)

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:32 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Місія «Зерґе»

    Мабуть, попереднім коментаторам все сподобалося, тому що в оповіданні… все добре. Коли несуться всякі погані новини, хочеться просто про щось хороше почитати. Розумію це, але не поділяю захоплення. Бо з тієї самої причини це оповідання – дуже кепське з точки зору драматургії. Люди знаходять на далекій планеті квітки зі слизом та живуть довго та щасливо. Кінець. А ще слиз. Ви чули про слиз? Слиз тут всьому голова. 37 разів це слово трапляється в тексті. Слиз!

    Мабуть, зробити ті квітки загрозливими, зі зворотним неприглядим боком – це теж кліше. Але щоб мені було не все одно, дайте хоч щось, хоч якийсь конфлікт. Нема конфлікту, тільки слиз. Мабуть, когось із людей цей слиз омолоджує, а когось, навпаки, вбиває – і ніколи не можна сказати цього заздалегідь. Оце вже база для конфлікту, оце драма. А тут – суцільний слиз.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:29 pm
  • Від Murrrchyk на Лови, шанси та втечі

    Аьмосферно, бадьоро, космічно, одним словом, доволі круто написано. Але, судячи з останнього абзацу, героїні пасувало б самій натиснути на якусь секретну кнопку.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:29 pm
  • Від Tutu на Кінець без кінця

    Занадто просто і передбачувано.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:24 pm
  • Від Назар Ялик на Кажуть, тут жили дракони

    Цікава ідея, можна створити захопливий сеттінг про драконів. Але в рамках самого оповідання, фінал виходить злитий. Герої потрапляють в безвихідну ситуації, а потім розкидують воронів як малечу, просто тому що вони особливі і круті. Як мінімум хотілося б побачити натяк на драконо-людей на початку тексту, бо зараз це виглядає зовсім як “бог з машини”.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:20 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Місія

    Штучний Ісус це настільки банально, що просто ах. Звісно, контекст трохи інакший, але оскільки ця ідея не розвинута в щось більше та неочевидне, а подій як таких у тексті нема, тільки трохи замаскована експозиція, загальне враження – meh. І що?

    Якби мене спитали, що тут можна вдіяти, я б використав той самий сетінг і влаштував би два конкурентних розіпʼяття двох конкурентих церков, і в головних героїв була би мета зірвати ритуал конкурентів. Була б така релігійна комедія а-ля Догма. Але найголовніше, що це додало би конфлікт, якого тут так бракує.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:12 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Лабіринт Вінчестер

    Так, погоджуюся, щось заскладно для 15 тисяч символів, забагато всього. Ворлдбілдінг тупо не дає дихати сюжету, який може існувати тільки в рудиментарному вигляді та по факту немає кульмінації. Текст просто обривається, і все. Теж вважаю, що це частина більшого твору, але переробити епізод в оповідання дуже рідко призводить до гарного результату. Ось і тут дива не сталося.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 7:01 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Когнітивні модель № 1

    Чекав чогось цікавого, але цікаве так і не почалося. Просто потік думок гібридної свідомості за кепських обставин. Зрештою – ні про що, а оці стилістичні викрутаси дуже швидко наганяють нудьгу. Єдине, через що є шанс не забути оповідання за пʼять хвилин після прочитання – кумедна одруківка в назві. Знімаю капелюха, це дійсно досягнення.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 6:41 pm
  • Від Владислав Лєнцев на Завтра буде перший дощ

    Якщо ви пишете оповідання, в якому вся дія розгортається через діалоги, ці діалоги мають бути класно написаними. Тут це явно не вдалося. Приміром, оця репліка:

    — Доня? Оце так ти заговорив? Зазвичай ти називав мене за номером, та й тому я була рада! А коли в моїх руках опинилась доля ваших казематів, то тепер згадав, що в тебе донька є?

    – це просто хрестоматійний приклад того, як не подавати експозицію через мову персонажа. Загалом могла б бути дуже щемлива історія з непоганою ідеєю, якби не виконання. Персонажі не просто розмовляють неприродно, вони ще й пласкі: донька-бунтарка, яка весь час за фашистів свариться, і мудрий батько-інфодамп. Ех.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 6:34 pm
  • Від Jogo Deus на Життя завжди знайде собі дорогу

    І повстали машини з пекла ядерного вогню…
    Люди завжди самі у всьому винні. “Помста самому собі” цікавий троп.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 6:19 pm
  • Від Спайро на Життя завжди знайде собі дорогу

    Останній розділ натякає, що головний герой заздалегідь “скопіював” свою свідомість і помістив у симуляцію, де в нього все добре.

    Перейти до коментаря
    2025/02/25 at 5:29 pm